راهپیمایی هزاران نفری حامیان فلسطین در لندن، مونیخ و واشنگتن

هزاران نفر از حامیان فلسطین در مرکز لندن انگلیس، مونیخ آلمان و واشنگتن آمریکا گردهم آمدند و بر آتش‌بس در غزه تاکید کردند.

به گزارش خبر روزانه، این راهپیمایی در هفتاد و ششمین سالگرد نکبت برگزار شد. پلیس متروپلیتن گزارش داد که با سازمان‌دهندگان «کارزار همبستگی فلسطین» که برگزارکنندگان این راهپیمایی بودند، گفت‌وگوهایی منظم داشت.

به نقل از شبکه خبری بی.بی.سی، پلیس لندن همچنین اعلام کرد هفت نفر در جریان این راهپیمایی حمایتی از فلسطین دستگیر شده‌اند. این راهپیمایی حمایتی از فلسطین چهاردهمین راهپیمایی در لندن از هفتم اکتبر است که جنگ ویرانگر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین آغاز شد.

راهپیمایی هزاران نفری حامیان فلسطین در لندن، مونیخ و واشنگتن
راهپیمایی برلین

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی بنرهایی در دست داشتند که رویشان نوشته شده بود «همین الان آتش‌بس» و شعارهایی در همبستگی با فلسطین سر دادند.

یکی از شرکت‌کنندگان که خانواده‌اش در غزه هستند، گفت بیش از ۱۰ روز است که با خانواده‌اش نتوانسته ارتباط داشته باشد. او گفت: «ارتباط اینترنتی قطع شده و بیش از چند هفته است که من نتوانستم با آنها ارتباطی داشته باشم. آنها هم مانند دیگران در غزه از کمبود مواد غذایی، قطعی اینترنت، کمبود کمک‌های درمانی و پزشکی و آزادی حرکت رنج می‌برند.»

راهپیمایی هزاران نفری حامیان فلسطین در لندن، مونیخ و واشنگتن
راهپیمایی حامیان فلسطین در برلین

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی حمایت از فلسطین همچنین خواستار اقدامی در راستای پایان نسل‌کشی در غزه شدند.

یک راهپیمایی دیگر هم در مونیخ، آلمان برگزار شد که در آن، شرکت‌کنندگان حامی فلسطین خواستار آتش‌بس در نوار غزه شدند. در برلین نیز ۶۲۰ نفر در حمایت از فلسطین راهپیمایی کردند و حدود ۵۰۰ افسر پلیس نیز در جریان این راهپیمایی مستقر شده بودند.

خبرگزاری آلمان نیز گزارش داد، بسیاری از شرکت‌کنندگان پرچم‌های فلسطین را در دست داشتند و دیگران یکسری چتر به رنگ هندوانه به دست داشتند که نشانه و نماد حمایت از فلسطین است.

راهپیمایی هزاران نفری حامیان فلسطین در لندن، مونیخ و واشنگتن
راهپیمایی حمایتی از فلسطین در واشنگتن دی.سی

برخی از معترضان نیز شعار «نسل کشی در غزه را متوقف کنید» و «دست از اشغالگری بکشید!» و «فلسطین آزاد است» سر می‌دادند.

صدها نفر هم در واشنگتن دی.سی در حمایت از فلسطین شعار سر دادند و از جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی و حمایت‌های آمریکا از این رژیم به شدت انتقاد کردند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی همچنین حمایت خود را از حق فلسطین و پایان فوری عملیات نظامی صهیونیست‌ها در غزه ابراز کرده و شعار «صلحی در سرزمین به سرقت رفته نیست»، «به کشتارها و جنایات پایان دهید» و «اسرائیل از فلسطین گمشو»‌ سر دادند.

راهپیمایی هزاران نفری حامیان فلسطین در لندن، مونیخ و واشنگتن
راهپیمایی حمایت از فلسطین مقابل کنگره

معترضان همچنین از جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بابت تظاهرش به نگرانی از تلفات در غزه خشمگین شدند و گفتند: «بایدن، تو خواهی دید، نسل‌کشی میراث توست.»

«اسامه ابویرشاد» سخنران این راهپیمایی و مدیر اجرایی مسلمانان آمریکایی برای فلسطین، به گنبد ساختمان کنگره در پشت سر خود اشاره کرد و گفت: «این کنگره به جای ما صحبت نمی‌کند. این کنگره نماینده اراده مردم نیست.»

راهپیمایی هزاران نفری حامیان فلسطین در لندن، مونیخ و واشنگتن
راهپیمایی در حمایت از فلسطین در مقابل کنگره

دیوان بین‌المللی دادگستری در حال بررسی پرونده مطرح شده از سوی آفریقای جنوبی در ژانویه ۲۰۲۴ علیه رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها در غزه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا