رایزنی امیرعبداللهیان با فواد حسین درباره اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده

در گفت و گوی تلفنی حسین امیرعبدالخیان وزیر امور خارجه کشورمان و فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق، موضوعات مورد علاقه مشترک از جمله تمایل به توسعه و گسترش روابط دوجانبه تهران و بغداد مورد بررسی قرار گرفت. . در این دیدار برخی مسائل مربوط به سفر میهمانان ایرانی و عراقی به دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش خبر روزانه، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق بر لزوم اجرای توافقات حاصل شده در سفر نخست وزیر عراق به تهران در خصوص گسترش روابط دوجانبه و همچنین تسهیل در سفر ایرانیان و عراقی ها تاکید کردند. زائران مراسم مذهبی به ویژه اربعین حسینی تاکید کردند.

امیر عبداللهیان از کمک ها و اعتبارات در نظر گرفته شده برای سفر زائران ایرانی در روز عرفه و همچنین هماهنگی سفر زائران ایرانی به اربعین قدردانی کرد و از تلاش های طرف عراقی برای اعزام زائران ایرانی به عربستان قدردانی کرد. انجام صحیح حج

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با همتای عراقی خود در خصوص امکان از سرگیری اعزام زائران ایرانی به عمره گفت‌وگو کرد و ابراز امیدواری کرد که آمادگی‌ها و اعتبارات لازم برای از سرگیری عمره‌ها مطابق با شرایط انجام شود. تاج پادشاهی.

وزیر امور خارجه عراق ضمن اعلام آمادگی برای تداوم کمک ها برای تسهیل سفر زائران عرفه و اربعین و نیز مناسک حج، بر آمادگی دولت عراق برای فراهم آوردن زمینه های لازم برای انجام مناسک حج تاکید کرد. برگزاری صحیح زیارت اربعین

فواد حسین تاکید کرد: دولت عراق حداکثر تلاش خود را برای تسهیل سفر زائران حسینی و برگزاری هرچه باشکوه مراسم اربعین به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا