رسانه عبری‌زبان: امارات مشارکت در بازسازی غزه را مشروط کرده است

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی از شرط کشور امارات برای مشارکت در بازسازی نوار غزه پس از اتمام جنگ پرده برداشت.

به گزارش خبر روزانه، این سازمان گزارش داد: امارات یک شرط برای مشارکت در بازسازی نوار غزه پس از جنگ مطرح کرده است و آن ایجاد یک دولت است که غزه و کرانه باختری را با هم کنترل و مدیریت کند.

طبق این گزارش، این چشم انداز امارات به «منصور عباس» رئیس فهرست یکپارچه عربی در کِنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) که پنج‌شنبه به امارات سفر کرده بود، ارائه شد.

مقامات مطلع از محتوای دیدارهای عباس در امارات گفتند: موضوعات محوری مطرح شده، ضرورت توقف جنگ در غزه، آزادی اسرای اسرائیلی، فردای جنگ و همچنین پروژه‌های اقتصادی مورد حمایت امارات در این باره بودند. سفر عباس با وزارت امور خارجه و نخست‌وزیر اسرائیل هماهنگ نشده بود و مستقیماً با مقامات اماراتی در این باره صحبت شده بود.

این مقامات اعلام کردند که امارات مانند سایر طرف‌های بین‌المللی از نبود افق سیاسی برای پایان جنگ و نبود برنامه سازمان یافته از سوی کابینه رژیم صهیونیستی برای روز بعد از جنگ ناامید شده است.

 به گفته آنها، ابوظبی تنها در صورتی که یک دولت فلسطینی کنترل غزه و کرانه باختری را در دست داشته باشد، آماده مشارکت در مدیریت و بازسازی غزه در روز پس از جنگ خواهند بود.

طبق این گزارش، بر اساس چشم‌انداز امارات، یک دولت تکنوکرات فراگیر فلسطینی باید در غزه تشکیل شود و از حمایت همه طرف‌ها در صحنه فلسطین برخوردار باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا