رقابت تنگاتنگ بایدن و ترامپ/اکثر آمریکایی‌ها به پیروزی ترامپ باور دارند

به گزارش خبر روزانه نظرسنجی I&I/TIPP که از تاریخ یکم الی سوم ماه مه (۱۲ الی ۱۴ اردیبهشت) از میان ۱۲۶۴ شرکت‌کننده و با درصد خطای مثبت و منفی ۲.۸ انجام شده، نشان می‌دهد که بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا و ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا رقابت تنگاتنگی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا دارند و اگرچه بایدن در یک حوزه از ترامپ پیشتاز است، اما اکثر آمریکایی‌هایی فکر می‌کنند که ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد.

بنا بر گزارش وب‌سایت «تیپ‌اینسایتس» و نظرسنجی که انجام شده، میزان محبوبیت بایدن ۴۲ درصد و ترامپ ۴۰ درصد ثبت شده است اما باید در نظر داشت که درصد خطای این نظرسنجی از اختلاف میزان محبوبیت این دو نامزد بیشتر است. هم‌چنین ۱۰ درصد گزینه «دیگران» را انتخاب کرده و ۷ درصد هم گفته‌اند که نظر قاطعی نداشته و مطمئن نیستند.

به نقل از خبر روزانه در این نظرسنجی ۸۶ درصد از حامیان حزب دموکرات از بایدن حمایت می‌کنند، درحالیکه ترامپ حمایت یکسانی را از جمهوری‌خواهان دارد اما میزان مشارکت دموکرات‌ها اندکی بالاتر از جمهوری‌خواهان است و بنابراین تا این لحظه بایدن نامزد پیشتاز تلقی می‌شود.

البته نظرسنجی I&I/TIPP نشان می‌دهد حتی رای‌دهندگانی که از بایدن حمایت می‌کنند، تمایل کمی را نسبت به پیروزی او نشان می‌دهند، درحالیکه اکثر شرکت‌کنندگان در نظرسنجی انتظار دارند که دونالد ترامپ پیروز انتخابات ۲۰۲۴ باشد.

در راستای این نظرسنجی، ۵۵ درصد ریاست ترامپ را «موفقیت» می‌دانند و درحالیکه ۴۴ درصد این مسئله را «شکست» تلقی می‌کنند. از طرف دیگر، تنها ۳۹ درصد ریاست جو بایدن را «موفقیت» می‌خوانند، درحالیکه ۶۱ درصد آن را «شکست» قلمداد می‌کنند.

رای‌دهندگان آفریقایی-آمریکایی در سال ۲۰۲۰، ۸۷ درصد به بایدن رای دادند و این در حالی بود که فقط ۱۲ درصد از ترامپ حمایت کردند. اما اکنون در سال ۲۰۲۴ این آمار احتمالا به طرز چشمگیری تغییر پیدا کند. باتوجه به این نظرسنجی، ۵۹ درصد از سیاه‌پوستان از بایدن حمایت می‌کنند و ۲۸ درصد نسبت به دور قبلی کاهش نشان می‌دهد، درحالیکه ۱۵ درصد از سیاه‌پوستان به ترامپ رای می‌دهند و این نسبت به چهار سال گذشته، ۳ درصد افزایش یافته است.

این نظرسنجی سوالی را مبنی بر آنکه آیا بایدن یا ترامپ را شدیدا یا به طور متوسط حمایت می‌کنند، مطرح کرد و نتایج بدین صورت شد که ۵۴ درصد گفتند «شدیدا» از بایدن حمایت می‌کنند، درحالیکه ۴۳ درصد «به طور متوسط» حامی او هستند. علاوه بر این، ۶۴ درصد حمایت خود را از ترامپ «شدید» توصیف کردند و تنها ۳۴ درصد گفتند که «به طور متوسط» از این رئیس‌جمهور سابق آمریکا حمایت می‌کنند.

311311

دکمه بازگشت به بالا