روایت پالتیکو از دلیل ضعف بایدن در مناظره

به گزارش خبر روزانه از خبر روزانه، منابع مطلع گفتند که «جو بایدن» رئیس‌جمهور و نامزد حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روی این کشور، ۲ روز پیش از عملکرد ضعیف خود در مناظره انتخاباتی با «دونالد ترامپ» به دلیل سرماخوردگی شدید و خستگی به سختی قادر به صحبت کردن بود.

روز جمعه(دیروز) بایدن در گفت‌وگویی با شبکه ای‌بی‌سی نیوز گفته بود که او بیمار بوده و در طول مناظره حالش بسیار بد بوده است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: نشریه پالتیکو روز جمعه در گزارشی با نقل قول از پنج منبع مطلع مطرح کرد که بایدن ۲۵ ژوئن با سرماخوردگی از خواب بیدار شد و با کارمندانش تمرین کوتاهی برای مناظره داشت، بعد تمام روز را استراحت کرد. جواب آزمایش کووید-۱۹ او منفی شده بود.

در گزارش پالتیکو آمده است که روز بعد، دستیاران او تلاش کردند به مناظره برسند و آمادگی برای آن تا صبح پنج‌شنبه ادامه داشت.

منابع مطلع به پالتیکو گفتند: برخی دستیاران ریاست‌جمهوری معتقدند که افزایش تمرین‌ها بایدن را خسته‌تر کرد.

بایدن در اولین مناظره با ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا در پنج‌شنبه گذشته، گیج و سردرگم بود که نگرانی‌ها درباره توان شناختی او در ۸۱ سالگی را شدت بخشید.

عملکرد ضعیف او در این مناظره باعث شده است برخی سیاستمداران دموکرات، اهداکنندگان کمک‌های مالی و دیگر حامیان خواستار کناره‌گیری او از رقابت‌های انتخاباتی شوند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است در ماه نوامبر برگزار شود.

ترامپ و بایدن در ۱۰ سپتامبر در مناظره دیگری شرکت خواهند کرد.

310310

دکمه بازگشت به بالا