روش‌های عجیب جاساز مواد مخدر

جهان همیشه تجارت مواد مخدر پر سر و صدا است و قاچاقچیان اغلب از ترفندها و تکنیک های پیچیده ای برای معرفی مواد مخدر استفاده می کنند تا گرفتار نشوند. این تکنیک ها گاهی آنقدر شگفت انگیز است که حتی هوش جن ها هم به آنها نمی رسد!

به گزارش خبر روزانه، روزنامه خراسان نوشت: اخیراً فیلمی از مرحله چهاردهم طرح ظفر (طرح بازداشت قاچاقچیان، توزیع کنندگان، خرده فروشان و معتادان در تهران) در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که همه را شگفت زده کرد فرمانده انتظامی تهران در ویدئویی که منتشر کرد، درباره کشف دو تن و 670 کیلوگرم مواد مخدر و انهدام پنج باند بزرگ مواد مخدر در این طرح، گفت: بسیار مهم است که همه اینها با بیشترین استفاده به کشورهای اروپایی صادر شده است. ترفندهای پیچیده…».

جالب اینجاست که گاهی افراد بی اطلاع از این روش های پیچیده قاچاق مواد مخدر، سوءمصرف می کنند و مثلاً به درخواست یکی از آشنایان یا همراهان، حصیر یا ظرف خیارشور و … را حمل می کنند که می تواند جان آنها را نجات دهد.

در ادامه به بهانه انتشار در فضای مجازی این ویدئو که کشف انواع مواد مخدر را در اشیاء مختلف نشان می دهد، شگفت انگیزترین راه های قاچاق مواد مخدر در ایران و جهان را بررسی می کنیم.

تشک شیشه ای

سال 2014 شاهد یکی از معدود کشفیات مواد مخدر در آلمان بود که مدتهاست موضوع رسانه های آلمانی بوده است. 9 فرش ایرانی حاوی 45 کیلوگرم هروئین در محفظه بار فرودگاه لایپزیک کشف شد. ماموران فرودگاه به دلیل وزن غیرعادی فرش ها مشکوک بودند که محموله به طور غیرعادی سنگین است و بعداً متوجه شدند که در هر فرش 5 کیلوگرم پودر هروئین روی هم چیده شده بود و مواد مخدر در نخ های نازکی که روی پارچه فرش بافته شده بود پیچیده شده بود.

دیسک و پنل شیشه ای یا مربای تریاک

قبل از استفاده از مربا یک قاشق را در آن بغلتانید. شاید یکی از مرباها داخل کیسه تریاک باشد! چندی پیش در بازرسی جدید پلیس کشورمان چندین قوطی مربا در گمرک که آماده ارسال به اروپا بود به همراه یک بسته تریاک کشف شد که تعجب همگان را برانگیخت. البته در این کشف ظروف چینی و تابلوهای تزیینی نیز وجود داشت که با شکستن آنها با محموله ای از تریاک و شیشه در داخل آن مواجه می شدید.

ترشی هروئین

اگر از طرفداران ترشیجات هستید، احتمالاً عاشق ظاهر یک لیوان شور خواهید شد، اما به نظر می رسد فروشندگان مواد مخدر بیشتر از کسانی که خرد پنهان کردن مواد خود را در ترشی ها دارند، به ترشی ها علاقه دارند. پلیس آلمان در سال 2014 در آلمان 330 کیلوگرم هروئین ذخیره شده در محموله ای با منشاء ایرانی کشف کرد. این دسته از مواد مخدر یکی از معروف ترین کشفیات مواد مخدر در تاریخ آلمان و بزرگترین منبع هروئین کشف شده در آلمان در چند دهه اخیر است. پلیس آلمان باهوش تر از قاچاقچیان ترشی به نظر می رسد.

کمربند ایمنی خودرو، لاستیک و غیره

اگر سریال “I Want to Stay Alive” را تماشا کرده باشید، با نحوه پنهان کردن مواد مخدر در کامیون آشنا هستید. گاهی اوقات قاچاقچیان بدون اطلاع کامیون داران مواد مخدر را در خودروهای خود یا حتی در کمربند جرثقیل مخفی می کنند تا بتوانند محموله خود را با خیال راحت و با خیال راحت به مقصد برسانند و زمانی که مواد سالم به مقصد برسد. اما قاچاق خودرو نه تنها به کامیون ها و خودروهای سنگین ختم می شود، بلکه در خودروها نیز با حجم زیادی تا 70 کیلوگرم مواد قاچاق می شود. این داروها در لاستیک های زاپاس یا حتی زیر کف خودرو پنهان می شوند.

هروئین در نارگیل به ایتالیا

به نظر می رسد که قاچاقچیان در سراسر دنیا رابطه خوبی با میوه دارند. مقامات فرودگاه میلان ایتالیا به دو نارگیل مشکوک شدند و پس از تقسیم نارگیل ها متوجه شدند که در آنها سه کیلوگرم هروئین کاشته شده است.

کوکائین داخل پیچ

مرد پرویی که قصد داشت 20 کیلوگرم کوکائین را از بوینس آیرس پایتخت آرژانتین به آفریقای جنوبی قاچاق کند ناکام ماند. فکر می کنید او آن 20 پوند کوکائین را کجا پنهان کرده است؟ داخل پیچ! قاچاقچی پیچ ها را خالی کرد و در آن کوکائین ریخت، اما به نظر می رسید داستان پیچ ها در بین قاچاقچیان بسیار محبوب شده است زیرا یک دسته پیچ پر از تریاک نیز توسط گمرک کانادا ضبط شده است.

بادام و پسته با مغز تریاک

اگر شما هم مثل اکثر ایرانی ها به خوردن آجیل و تنقلات علاقه دارید، باید بگویم که قاچاقچیان مواد مخدر هم سلیقه شما هستند، اما نمی خورند و مواد مخدر را پنهان می کنند! به این ترتیب قاچاقچیان مواد مخدر را با دقت در گردو، بادام، پسته و سایر خشکبار سرمایه گذاری می کنند و در قالب یک محصول صادراتی قصد عبور از گمرکات کشورمان را دارند که اغلب به دام می افتد. در یکی از عجیب ترین موارد، تیم قاچاق مواد مخدر با جداسازی مغز از چندین کیلوگرم تخمه ژاپنی، بسته های بسیار کوچک تریاک را جایگزین آن کرده و پوسته های آن را که به گمرک ردیابی شد، دوباره چسباندند و کل بسته توقیف شد.

تریاک وسط پلوپز

این پلوپز راه طولانی از تهران تا فرودگاه لس آنجلس را طی کرده و به طرز ماهرانه ای در بسته های تریاک بسته بندی شده است! بازرسان گمرک ایالات متحده متوجه شدند که پلوپز یک دستگاه معمولی نیست و حاوی مواد مخدر از نوع تریاک به ارزش حدود 110000 دلار است.

معده انسان

یکی از موارد جراحی اورژانسی به دلیل انسداد روده، مسمومیت حاد با تریاک است. شاید بپرسید علت چیست؟ متأسفانه قاچاقچیان مواد مخدر جان مردم را دریغ نمی کنند و مواد مخدر را به صورت بسته بندی شده به بدن انسان تزریق می کنند و به این ترتیب قصد جابجایی آن را دارند که گاه به بدن ناقلان نفوذ کرده و منجر به مرگ آنها می شود. در یکی از معروف ترین آنها در سال 1998، 9 ایرانی در ترکیه دستگیر شدند که قصد داشتند 5 کیلوگرم مواد مخدر را در شکم خود حمل کنند.

کوکی های وانیلی با کوکائین اضافه شده

کوکی های وانیلی از آن دسته غذاهایی هستند که به چای زیاد می چسبند، اما نه وقتی که متوجه یک کیسه پلاستیکی سفید رنگ وسط آن با عطر کوکائین شوید! در آوریل 2015، مأموران فرودگاه بین المللی جورج دبلیو بوش در هیوستون، تگزاس، یک شهروند گواتمالایی را با بسته ای از کلوچه های وانیلی حاوی کوکائین پیدا کردند. وسط کوکی ها به جای خامه با کوکائین پر شده بود. هزینه تخمینی این کالای قاچاق 60000 دلار برآورد شده است.

منابع این پرونده: رکنا، مشرق، خبر روزانه و …

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا