عمومی

رییس جمهور آینده کشور باید مسلک شهید رییسی را ادامه دهد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله محسن اراکی شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت رییس جمهور شهید و شهدای خدمت که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار شد گفت: رییس جمهور شهید مدیریتی مبتنی بر ارزش های الهی و اسلامی داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله رییسی و شهدای خدمت آنگونه در دل جامعه جای گرفتند که میلیون ها انسان در ایران و سایر کشور با این مصیبت همراه شدند و ابراز همدردی کردند.

وی گفت: فقدان شهدای خدمت روح و جان جامعه را داغدار کرد و بسیاری از مردم در سایر کشورها همراه این مصیبت شدند و اجتماعات گوناگونی برپا شد که این امر در هیچ کجای دنیا سابقه نداشته که اینچنین موج عواطف را پدید آورد.

است الله اراکی گفت: یکی از عوامل مهمی که موجب اداره کشور شده، ایمان ملت بزرگ ایران بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در طول انقلاب اسلامی، حوادث تلخی رخ داده است افزود: آنچه که موجب پایداری انقلاب اسلامی شده حفظ وحدت و یکپارچگی حول محور ولایت فقیه بوده است.

وی افزود: رییس جمهور شهید با سفر به استان های مختلف برای حل مشکلات مردم تلاش کرد که این امر نشان از روح ایمانی این شخصیت برجسته دارد.

آیت الله اراکی با بیان اینکه روسای جمهور آینده کشور باید مسیر آیت الله رییسی را دنبال کنند افزود: برای حل مشکلات کشور باید جهادی و خستگی ناپذیر کار کرد و افرادی که در آینده این مسوولیت را می پذیرند باید مسلک و روش رییس جمهور شهید را ادامه دهند.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری گفت: ملت بزرگ ایران باید در انتخاب خود دقت کنند تا فردی خدوم و خدمتگزار را به بر کرسی ریاست جمهوری بنشانند.

وی افزود: آیت الله رییسی با صبر و پشتکار و ایثار مسیر خدمت به مردم را در پیش گرفت که این نوع مدیریت، مدت ها بود که در جامعه کمتر دیده می شد.

آیت الله اراکی عنوان کرد: از دست دادن شخصیتی همانند آیت الله رییسی از آن جهت که جامعه اسلامی رو به اعتلا و پیشرفت است موجب رویش های جدیدی می شود و سبب تقویت حرکت به سمت قله ها خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: آیت الله رییسی جلوه ای جدیدی از مدیریت مبتنی بر ارزش های دینی و اسلامی را به جامعه ما و جهان نشان داد.

وی گفت: حضور گسترده ملت ایران در تشییع شهدای خدمت نشان داد چهره های خدومی همانند آیت الله شهید رییسی در دل مردم جای دارند.

آیت الله اراکی گفت: این حضور گسترده و حماسی ملت ایران در تشییع آیت الله رییسی و شهدای خدمت نشان داد که جوسازی های رسانه ای دشمنان راه به جایی نبرده و ملت ایران و سایر ملت ها به اسلام و آرمان های نظام اسلامی وفادار هستند و این حضور گسترده موجب خنثی سازی توطئه های دشمنان شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آیت الله رییسی فردی خستگی ناپذیر بود و در مسیر حل مشکلات مردم مشقت های فراوانی را متحمل می شد و شب و روز نداشت.

وی ادامه داد: آیت الله شهید رییسی راه و سیره امیرالمومنین علیه السلام را ادامه داد و مسوولان کشور باید این مسیر را ادامه دهند.

آیت الله اراکی با اشاره به ساده زیستی مادر شهید رییسی گفت: این ساده زیستی موجب شد تا مردم خدمتگزاران واقعی و روحانیت خودم را به خوبی بشناسند.

دکمه بازگشت به بالا