ساخت پروژه ملی فیبر نوری مسیر شاپورآباد به سد رودبار کلنگ زنی شد

به گزارش لرستان خبر روزانه، نبیله شمسی فر در مراسم کلنگ زنی پروژه ملی فیبر نوری از شاپورآباد تا سد رودبار گفت: یکی از مزیت های این طرح این است که می توانیم خط ارتباطی پایداری را برای تمامی صنایع و متقاضیانی که فرصت سرمایه گذاری در این مسیر

وی ادامه داد: این طرح با کمک وام 20 میلیارد تومانی اجرا می شود که سه سال پیش مطالبه مردم و وزارت نیرو و نماینده محترم مردم الیگودرزا در شورای اسلامی بود.

مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: این پروژه بیش از 70 کیلومتر طول دارد و با همکاری وزارت ارتباطات و توسعه خدمات اجباری در مناطق محروم USO و با کمک وزارت نیرو در حال اجراست.

وی با اشاره به اهمیت داشتن زیرساخت ارتباطی پایدار برای توسعه هر منطقه، برخی از مزیت های اجرای این پروژه را امکان اتصال سایت تمامی اپراتورها به فیبر نوری و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای نوسازی منطقه برشمرد. فن آوری های آنها ارائه خدمات اینترنتی با کیفیت مناسب و همچنین امکان اتصال شهرک های مسیر به شبکه فیبر نوری و رفع محدودیت های شبکه های رادیویی موجود و پایداری ارتباط آنها در شرایط خاص و نامطلوب و همچنین امکان انتصاب و اتصال کلیه متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه به شبکه های فیبر نوری و دسترسی آسان و با کیفیت به اینترنت

دکتر شمسی فر نیز در بخشی دیگر از سخنان خود به تامین بستر ارتباطی ایمن و پایدار برای نیروگاه برق آبی رودبار لرستان در الیگودرز اشاره کرد.

مدیر مخابرات منطقه لرستان در بخشی دیگر از سخنان خود به تعرفه های ارتباطی اشاره نکرد و گفت: تعرفه های شرکت مخابرات ایران از سال 1381 تاکنون افزایش نیافته است، اما مدل تعرفه شرکت مخابرات ایران تغییر کرده است. در طول سال ها. بازنگری در تعرفه های خدمات مخابراتی روند توسعه ارتباطات در منطقه را تسریع خواهد کرد.

وی ادامه داد: به دلیل عدم افزایش تعرفه ها، امکان تامین منابع مالی برای توسعه بیشتر و افزایش نرخ توسعه ارتباطات منطقه وجود ندارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات شرکت لرستان نیز گفت: پروژه های زیادی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دست اجراست.
میتبی صارمی اظهار داشت: با کنترل انجام شده از طریق وزارتخانه، مجوز 500 کیلومتر فیبر نوری برای لرستان اخذ شد که 80 کیلومتر آن در شهرستان الیگودرز اجرا می شود.

وی ادامه داد: لازم به ذکر است اجرای پروژه سد شاپورآباد به ریادبار به طول 70 کیلومتر در قالب 80 کیلومتر در حال انجام است.

صارمی گفت: با اجرای این پروژه ارتباطات پایدار، پرسرعت و باکیفیت در منطقه تامین می شود. اینترنت روستا از طریق گره های ارتباطی که توسعه منطقه را رصد می کنند، تامین می شود.
امام جمعه الیگودرز نیز در این مراسم گفت: یکی از مهمترین زیرساخت های توسعه و پیشرفت هر منطقه ارتباط است.
حجت الاسلام سرلک افزود: امروزه فناوری نقش مهمی در زندگی روزمره مردم شهر و روستا دارد اما به دلیل نبود اینترنت در روستاهای صعب العبور الیگودرز این دسترسی با مشکل مواجه شده است. .
نماینده ولی فقیه در الیگودر گفت: بدین ترتیب توسعه ارتباطات می تواند گام بلندی در جهت خدمت رسانی به مردم این منطقه بردارد و اجرای این پروژه از شاپور آباد تا سد رودبار اقدام بسیار ارزشمندی است.

حجت الاسلام مهدی سرلک گفت: درخواست این است که شرکت مخابرات منطقه لرستان در بازه زمانی این پروژه را به اتمام برساند تا بتوانیم به توسعه و پیشرفت در این منطقه امیدوار باشیم.

ایمان خسروی فرماندار الیگودرز نیز در آیین اجرای فیبر نوری از شاپورآباد تا رودبار گفت: با توجه به وسعت شهرستان الیگودرز لازم است مسئولان مخابرات به الیگودرز توجه ویژه داشته باشند.

نماینده مردم الیگودرز در شورای اسلامی گفت: مصوبه واحد ریاست جمهوری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان در شهرستان الیگودرز هک شد.

محمد خدابخشی افزود: در تمام دنیا زیرساخت ها به عنوان یکی از ارکان رقابت پذیری تعریف می شود.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین زیرساخت ها مربوط به زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات است که نقش مهمی در توسعه شهرستان و استان دارد.
نماینده مردم الیگودرز در شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین پروژه های زیربنایی استان لرستان در الیگودرز در حال انجام است، گفت: این پروژه مربوط به مسیر 70 کیلومتری فیبر نوری شاپور آباد تا سد رودبار است. ، که سررسید وام دارد. 200 میلیارد ریال اجرا می شود.

وی تصریح کرد: 50 میلیارد ریال از این مبلغ توسط وزارت نیرو و مابقی توسط وزارت ارتباطات و اطلاع رسانی تامین می شود.

خدابخشی گفت: با اجرای این طرح تمامی روستاها و آبادی های واقع در این مسیر با نصب دکل های مخابراتی به فیبر نوری متصل می شوند.

وی افزود: با ارائه بستر فیبر نوری خدمات مهمی مانند خدمات بانکی، خدمات بیمه ای، کلاس های درس مجازی مدارس و … را دریافت خواهند کرد که باید در اختیار مردم قرار گیرد.

نماینده مردم الیگودرزا در شورای اسلامی گفت: از دکتر زارع پور وزیر ارتباطات و محرابیان وزیر نیرو، استانداران و مسئولان استان تقدیر و تشکر می کنم.

دکمه بازگشت به بالا