ساماندهی فرودگاه کشاورزی شهر آب‌پخش در دستور کار قرار گیرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، غلامرضا وفایی یکشنبه شب در نشست با امام جمعه آب پخش اظهار داشت: شهر آب پخش از قطب‌های کشاورزی استان بوشهر و کشور است و باید زیرساخت‌های لازم جهت رونق بخش کشاورزی آن مورد توجه قرار گرفته و ارتقا یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر آب پخش افزود: در گذشته جهت دفع آفات کشاورزی و بویژه نخیلات از سمپاشی هوایی استفاده می‌شد و فرودگاه کشاورزی شهر آب پخش میزبان هواپیمای سمپاشی بود و رونق خوبی داشت ولی متأسفانه سالهاست این فرودگاه به حال خود رها شده است.

وفایی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم در سال‌های گذشته که ملخ‌های صحرایی به اراضی کشاورزی استان بوشهر حمله کردند اگر ظرفیت این فرودگاه نبود نخلستان‌ها و اراضی کشاورزی بخش‌های آب پخش و سعدآباد متوجه ضرر و زیان جبران ناپذیری می‌شدند.

وفایی ابراز داشت: علاوه بر استفاده کشاورزی می‌توان از این فرودگاه در مواقع ضرورت و بحران و آموزشی و غیره نیز بهره برد و بدین جهت وجود یک باند فرودگاهی مناسب جهت فرود هواپیماهای سبک و فوق سبک لازم و ضروری است.

وفایی خاطرنشان کرد: متأسفانه جهاد کشاورزی استان بوشهر و شهرستان دشتستان در سالیان گذشته نسبت به ساماندهی این فرودگاه اهتمام لازم را نداشته‌اند و سهل انگاری شده است و اگر این مهم در دستور کار فوری قرار نگیرد ممکن است این سرمایه ملی چند ده میلیاردی از دست برود و دیگر کسی توان احیای آن را نداشته باشد

وفایی تصریح کرد: احیا و ساماندهی فرودگاه کشاورزی شهر آب پخش مطالبه جدی ما است و از مسئولان جهاد کشاورزی استان بوشهر می‌خواهیم نسبت به ساماندهی، محصور و ثبتی کردن آن اقدام کنند.

امام جمعه آبپخش با بیان اینکه حفظ سرمایه‌های اجتماعی یک شهر لازم است اظهار داشت: فرودگاه کشاورزی شهر آب پخش در گذشته نقش پررنگی در مبارزه با آفات کشاورزی داشت و از اهمیت ویژه ای برخوردار بود که با بی توجهی متولیان آن به یک مکان متروکه تبدیل شده است.

حجت السلام خداداد رضایی افزود: ساماندهی فرودگاه شهر آبپخش و رونق دوباره آن خواسته ما است و امیدوارم مسئولان و متولیان آن اهتمام لازم را در این راستا داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا