ستاره‌های ایرانی که جام جهانی را از دست دادند

در پنج دوره ای که تیم ملی ایران در جام های جهانی حضور داشت، نام های معروف به دلیل مصدومیت از حضور در جام جهانی باز ماندند.

به گزارش خبر روزانه، مصدومیت یکی از بزرگترین دغدغه های مربیان ملی در آستانه جام جهانی است. هر چه به این مسابقات نزدیک می شویم، هر وقت ستاره ها سقوط می کنند، ترس از مصدوم شدن بیشتر می شود. در روزهای اخیر لیست کسانی که جام جهانی را از دست دادند با بازیکنان جدید پر شده است. بسیاری از بازیکنانی که مدت هاست مصدوم شده اند و در حال گذراندن مراحل درمانی برای حضور در این مسابقات هستند، مشخص نیست با چند درصد آمادگی جسمانی وارد جام جهانی خواهند شد و آیا می توانند به تیم خود کمک کنند یا خیر.

این نگرانی در مورد ایران نیز وجود دارد. کارلوس کی روش هر روز نظاره گر عملکرد بازیکنانی است که می خواهند در جام جهانی شرکت کنند. او به دستیاران خود در ایران و خارج از کشور دستور داده است تا وضعیت آمادگی جسمانی بازیکنانش را به صورت روزانه زیر نظر داشته باشند و حتی دو نفر از دستیارانش چند روز پیش به جام جهانی رفتند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که در کنار آمادگی فنی و تاکتیکی تیم ها، بسیار مهم است که تیم ها شانس حضور در این جام جهانی را داشته باشند و قبل از این اتفاق مهم مصدوم نشوند.

نگاهی به تاریخ فوتبال ملی ایران نیز موید این نکته است که گاهی تیم ها دچار مصدومیت شده اند و تیم ملی ایران نتوانسته بهترین عملکرد را داشته باشد.

* جام جهانی آرژانتین 1978

تیم ملی ایران با جسارت ماهاجرانی راهی جام جهانی شد که چند بازیکن کلیدی این تیم مصدوم شدند. رضا عادلخانی او چند روز قبل از اعزام تیم ملی به این رقابت ها، هنگام راه رفتن روی پله های ساختمان آپارتمانش سقوط کرد و به دلیل ورم شدید و شکستگی زانو نتوانست تیم ملی را در جام جهانی همراهی کند.

حسن روشن یکی از امیدهای گلزنی تیم ملی ایران با مصدومیت راهی جام جهانی می شود و نمی تواند تیم ملی را به درستی همراهی کند.

غلامحسین مظلومیمهاجم ایران به دلیل مصدومیت جام جهانی را از دست می دهد و این تیم با مهاجمان جوان و گمنامی چون حسین فکری و بختاش فریبا راهی این رقابت ها می شود و یکی از مشکلات تیم ناتوانی در گلزنی است.

* جام جهانی فرانسه 1998

تیم ملی نیز در این مدت دچار مصدومیت های نامناسبی می شود. احمدرضا عابدزادهدروازه بان ایران در اولین بازی مقابل یوگسلاوی مصدوم شد و این تیم با یک گل شکست خورد.

رضا شاهرودی دفاع چپ تیم ملی ایران در اوج این رقابت ها تمرینات خود را از دست داده و ملی پوشان در این پست با مشکل مواجه شده اند.

* جام جهانی 2006 آلمان

ستار زارعبرانکو ایوانکوویچ مدافع چپ محبوب در آن پست بود که چند روز مانده به جام جهانی مصدوم شد و به همین دلیل برانکو او را به جام جهانی نبرد.

مجتبی جباری در حالی که او در اوج است، جام جهانی را به دلیل پارگی رباط صلیبی از دست داد.

اما بیشتر از همه از نبودن پشیمانم موفق باشید این. علیرضا بهترین کسانی بود که آن روزها در ایران ماند و با استقلال قهرمان شد اما مصدومیت شدید او را از راهیابی به جام جهانی باز داشت و مهرزاد معدنچی در جام جهانی بازی کرد. این اتفاق تاثیر خوبی روی نیکبخت نگذاشت و بعد از جام جهانی بالاخره راهی پرسپولیس شد.

* جام جهانی برزیل 2014

غافلگیر کننده ترین مصدومیت نصیب هاشم بیک زاده اراده او قرار بود در جام جهانی مدافع چپ تیم ملی باشد اما مصدومیت رویای او را خراب کرد و او فقط به عنوان تماشاگر به جام جهانی برزیل رفت.

* جام جهانی روسیه 2018

در طول این مدت علی کریمیهافبک میانی تیم ملی ایران به دلیل مصدومیت شانس حضور در جام جهانی را از دست داد.

داریوش شجایان که در اردوی تیم ملی حضور داشت به دلیل پارگی رباط صلیبی نتوانست در دیدارهای پایانی تیم ملی شرکت کند و آن بازی ها را از دست داد.

محمد حسین کنعانی زادگان یکی از بازیکنان محبوب کارلوس کی روش بود که به دلیل مصدومیت نتوانست به بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان برود.

علی کالی زاده در آستانه جام جهانی 2018 در ترکیب کارلوس کی روش حضور داشت اما مصدومیت در آن بازی در آخرین تمرین تیم ملی باعث شد تا او از بازی خارج شود و کالی زاده نیز این مسابقات را از دست بدهد.

* جام جهانی 2022 قطر

قبلاً می توانید بگویید الهیار صیادمنشمهاجم هال سیتی اولین غایب تیم ملی در جام جهانی شد اما در مورد بازیکنان بعدی تردیدهایی وجود دارد.

مصدومیت سردار آزمون تاکنون بزرگترین نگرانی کادرفنی و هواداران بوده است اما هماهنگی های لازم برای حضور این بازیکن به قطر انجام شده و آزمون به احتمال زیاد به این مسابقات راه پیدا می کند.

بازیکنان دیگری مثل بیرانوند و سرلک با مصدومیت های جزئی به کار خود ادامه می دهند و به نظر نمی رسد برای جام جهانی غایب باشند. کارلوس کی روش تا این لحظه با امید به جام جهانی نگاه می کند و امیدوار است در هفته های باقی مانده به مسابقات، حتی یک بازیکن را از دست ندهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا