سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام‌ افتتاح شد/ دیدار صمیمانه دکتر طهرانچی با اساتید و کارکنان واحد ایلام

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یک روزه به استان ایلام امشب با اهدای گل و قرائت فاتحه از یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام بازدید کرد. یک مقام عالی رتبه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

دکتر طهرانچی سپس در نشستی صمیمانه با اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام شرکت کرد.

وی در ابتدای این دیدار با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با جمعی از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی گفت: در برخی کشورها با وجود اینکه اکثر دانشگاه ها خصوصی هستند، اما بسیاری از بودجه دولتی هستند. نه به صورت دسته جمعی به آنها داده می شود، بلکه به گونه ای است که دولت مسائل را برای دانشگاه تعیین کند و اگر دانشگاه در حل این مسائل پیشرفت کرد، بودجه ای به آن اختصاص می یابد. این جمله برای دانشگاه آزاد اسلامی نویدبخش است و افقی را در ادبیات دانشگاه های غیردولتی گشوده است که انشالله با این افقی قابل تامل است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری و توسعه این دانشگاه در کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی مردمی با حمایت امام خمینی (ره) تاسیس شد و در مرحله اول 40 سال توسعه ضعیف را تجربه کرد. و مایه افتخار کشور شد. واقعیت این است که اگر اقوام معلم و کارمند دانشگاه نمی شدند و به عنوان شریک سازمان مردم نهاد در این امر مهم شرکت نمی کردند، دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس نمی شد.

دکتر طهرانچی ادامه داد: افرادی در دانشگاه آزاد اسلامی عظمتی آفریده اند که وقتی مهمانان خارجی به این دانشگاه می آیند از این عظمت شگفت زده می شوند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دستگاه غیردولتی از حمایت دولتی برخوردار نیست، گفت: هر دستگاه و دستگاهی علتی برای ایجاد و عاملی برای بقا دارد. بقای هر سیستمی مستلزم درک و پاسخگویی به تغییرات تکنولوژیکی در جامعه است.

یکی از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از سال 1390 اتفاقات عجیبی در دانشگاه آزاد اسلامی افتاده است به طوری که مدیران وقت این دانشگاه بدون توجه به نرخ زاد و ولد در کشور پیش بینی کردند که جمعیت دانشجویی این دانشگاه به یک میلیون تا 1400 دانشجو خواهد رسید. این زمانی بود که آنها به راحتی می توانستند تعداد دانشجویان آینده را با تحقیق در مورد تولدها در 18 سال گذشته تخمین بزنند، اما مسئولان وقت بدون توجه به جمعیت، بخشنامه ای را از سال 1390 تا 1395 صادر کردند که از 1 تا 50 نفر پرسنل و هیئت علمی استخدام شده است. با این اقدام واحد دانشگاهی با 4 کارمند، 34 کارمند جدید و تقریباً بدون توجه به روند تحولات اجتماعی استخدام کرد.

طهرانچی گفت: زمانی که به دانشگاه آزاد اسلامی آمدم شرایط به گونه ای بود که پس از سه سال متوالی به دلیل نبود سیستم یکپارچه درآمد و پرداخت با وجود افزایش شهریه، درآمد دانشگاه کاهش پیدا کرد و اطلاعات دقیقی در مورد هیچ سازمان مرکزی، هیچ بدهی و درآمدی از بخش ها وجود نداشت. برای مدیریت این وضعیت طرح یکپارچه سازی خزانه دانشگاه آزاد اسلامی را پیشنهاد کرده ایم تا بتوانیم اوضاع را کنترل کنیم تا آبروی دانشگاه خدشه دار نشود.

وی افزود: پس از این اقدام نیاز به ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعاتی در دانشگاه آزاد اسلامی بود که برای رسیدن به این هدف سامانه های پژوهشی و آموزشی ایجاد شد. این امر منجر به افزایش ناگهانی درآمد برای تحصیلات دانشگاهی شد. این تنها از طریق ادغام یادگیری اتفاق افتاد. با راه اندازی سامانه مدیریت یکپارچه داده ها در دانشگاه آزاد اسلامی، اعتبار مدرک دانشگاه آزاد اسلامی نیز افزایش یافته است چرا که دیگر امکان جعل مدرک دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد.

وی افزود: علاوه بر این اقدامات، با تغییر شعار و شعار دانشگاه آزاد اسلامی توانسته ایم روند کاهشی تعداد دانشجویان این دانشگاه را اصلاح کنیم و بحمدالله امسال برای دومین سال متوالی شاهد افزایش هستیم. در پذیرش دانشجو، نشان دهنده بازگشت اعتماد عمومی به این دانشگاه است». این موفقیت در پی اپیدمی کرون به دست آمد که بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان را تحت تأثیر قرار داد.

طهرانچی خاطرنشان کرد: برای اولین بار مجوز زمینی را از هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرده ایم تا با ارتباط با وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن، مسکن کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی را تامین کنیم. ” همچنین با افزایش سرمایه مکران از سال آینده بازده سالیانه خوبی به دانشگاه آزاد اسلامی تعلق می گیرد که همگی نویدبخش بهبود وضعیت معیشتی اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی است.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تدوین سند تحول و تعالی این دانشگاه گفت: این سند 70 هدف را دنبال می کند و دارای شاخص و مجموعه اقداماتی است که یکی از آنها تهیه است. از یک اطلس.” برنامه ریزی استانی

پس از این نشست دو ساعته، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به نظرات، پیشنهادات و دغدغه های اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام پاسخ داد.

افتتاح تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

دکتر طهرانچی در ادامه برنامه های سفر یک روزه خود به استان ایلام، سالن نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام را افتتاح کرد و از هسته ها و واحدهای فناور مستقر در این خانه نوآوری بازدید کرد.

تله سرومون برای جمعیت های تغذیه کننده آفات چوب در مناطق جنگلی، میراگرهای برشی لرزه ای، سیستم آموزش و آزمایش مجازی، نخ نانو پلی استر اولتراسونیک، سیستم قفل ترموستاتیک برای تجهیزات گرمایشی و برودتی، حفاظت هوشمند نشت انرژی و گاز و غیره از جمله موارد بود. دستاوردهای محققان و پژوهشگران واحدهای هسته ای و فناوری مستقر در سالن نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام که از دکتر طهرانچی عیادت کردند.

انتهای پیام/ 4127

دکمه بازگشت به بالا