سرکنسول ایران در هرات: شهید سلیمانی متعلق به همه کشورهای اسلامی است

به گزارش وب سایت افغانستانی فارس نیوز، «محمد صدیکی فر» سرکنسول ایران در هرات امروز (دوشنبه) در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کنسولگری هرات گفت: جنرال سلیمانی متقابل است. در عرصه‌های مختلف زندگی انسان‌ها نقشی مرزی دارد و باید الگو باشد.»

وی با وجود اینکه شهید سلیمانی مختص ایران نیست، ادامه داد: شهید سلیمانی با حضور در کشورهای مختلف و شرکت در همایش های مختلف کشورهای اسلامی تلاش کرد تا مردم مسلمان را متحد کند و با ایجاد وحدت، توطئه ها و آشوب های غرب را خنثی کند.

صدیقی فر با بیان اینکه تجربه 43 ساله ایران نشان داده است که آمریکا قابل اعتماد نیست و به هیچ کشور اسلامی رحم نخواهد کرد، گفت: تجربه 20 ساله حضور آمریکا در افغانستان با فجایع بسیاری همراه بوده است، اعتماد به نفس ثابت شده است. در توسعه این کشور

این دیپلمات ایرانی گفت: در همه کشورهای اسلامی مصادیق فراوانی مانند حاج قاسم وجود دارد که باید با الگوگیری از این افراد در جامعه، رفاه و معنویت را برای جامعه به ارمغان بیاوریم.

وی در پایان به وقایع افغانستان اشاره کرد و گفت: اکنون که آمریکا در 20 سال گذشته افغانستان را ترک کرده است، باید مراقب باشیم تا از فرصت یک افغانستان آباد، آباد و آزاد با درگیر شدن همه ملیت ها و مذاهب استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام احمدی از علمای برجسته شیعه در هرات با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه آمریکا شیطان بزرگ و ظالم است، گفت: متأسفانه در افغانستان گروه‌ها و شهروندان مختلف از دولت گذشته درخواست کرده‌اند که به آن اعتماد کنند. ایالات متحده. در غیر این صورت متاسفانه دولت سابق به این کشور وابسته شد و در نهایت آمریکا در یک تصمیم همه آنها را فراموش کرد.

وی تاکید کرد: سردار سلیمانی نه تنها نظامی، بلکه عارفی بود که با عشق عمیق به خداوند بر غرور غلبه کرد و بدین ترتیب جان گرانقدر خود را فدای همه مسلمانان جهان کرد.

یکی از علمای شیعه گفت: شایان ذکر است که به زودی آمریکا همانگونه که شرم آور از افغانستان اخراج شد از عراق، سوریه و غرب آسیا بیرون خواهد شد و دنیا پرچم اسلام را به اهتزاز در خواهد آورد و شاهد شکست خواهیم بود. نظام سرمایه داری .

شرف الدین معلص، شهردار هرات و یکی از مقام های ارشد اداره محلی این ولایت، اخراج آمریکا از افغانستان را امری خدایی خواند و گفت: دیگر غربی ها نباید افراد مشهور کشورهای اسلامی را بکشند.

وی از کشورهای همسایه خواست تا طالبان را به رسمیت بشناسند زیرا امنیت در افغانستان به نفع همه کشورهای منطقه است.

انتهای پیام/صاین را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا