فرهنگ و هنر

سعید امیرسلیمانی تجلیل شد – خبر روزانه

مراسم پاسداشت سعید امیرسلیمانی، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان همزمان با رونمایی از مستند «دیدار در سنگلج» به همت شبکه مستند در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

به گزارش خبر روزانه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، آیین پاسداشت سعید امیرسلیمانی، هنرمند پیشکسوت کشورمان و رونمایی از مستند «دیدار در سنگلج» تولید جدید شبکه مستند برگزار شد.

این مستند به کارگردانی و تهیه ‌کنندگی ابوالفضل توکلی تولید شده است در فرهنگسرای ارسباران از این مستند رونمایی شد.

ایرج راد، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با تشکر و قدردانی از همسر سعید امیرسلیمانی عنوان کرد: همسر سعید امیرسلیمانی این بار عظیم را به دوش کشید تا او بتواند روی صحنه تئاتر و جلوی دوربین تلویزیون برود. او کارهای ارزنده و اثرگذاری از خودش باقی گذاشته تا بتواند خدمت گذاری در زمینه فرهنگ و هنر این سرزمین باشد.

ایرج راد با نقل خاطره‌ای از هم بازی شدن با امیرسلیمانی گفت: اولین که باری بر روی صحنه رفتم و از نزدیک با ایشان آشنا شدم به سال های 1354 یا 1355 برمی‌گردد که اولین اجرا و نمایشی بود به نام «حادثه در ویشی» نوشته آرتور میلر که در سالن انجمن ایران و آمریکا بر روی صحنه رفت. به خاطر دارم با سعید امیرسلیمانی حتی در زمان جنگ در طبقه سوم اداره تئاتر لباس تمرین پوشیده بودیم و ایشان به خاطر عشق و علاقه ای که به تئاتر داشتند هر روز در آنجا حاضر بودند و تمرین می‌کردند.

در این مراسم سپند امیرسلیمانی، گوهر خیراندیش، مسعود فروتن، رضا بنفشه خواه و احمد درویشعلی پور از این هنرمند پیشکسوت تقدیر و تشکر کردند.

در ادامه ابوالفضل توکلی، تهیه ‌کننده و کارگردان «دیدار در سنگلج» از روند آشنایی با سعید امیرسلیمانی و چگونگی تهیه این مستند گفت: در اولین تماسی که با استاد امیرسلیمانی داشتم ایشان با خون گرمی بسیاری که دارند از صحبت های من به خوبی استقبال کردند و این باعث شد من انرژی بالایی را برای تهیه این مستند داشته باشم.

توکلی از همسر سعید امیرسلیمانی، سپند و کمند، فرزندان این هنرمند و ایرج راد تشکر کرد و گفت: ایشان با وجود کسالتی که داشتند لطف کردند بنده را در تکمیل این مستند همراهی کردند.

به گزارش خبر روزانه، در پایان این مراسم با اهدای تندیس شبکه مستند و لوح تقدیر از بیش از نیم قرن فعالیت هنری سعید امیرسلیمانی قدردانی و از مستند «دیدار در سنگلج» رونمایی شد.

«دیدار در سنگلج» تولید جدید شبکه مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی روایتی از سال‌ها فعالیت هنری و اجرای تئاتر در سنگلج است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا