سنگ مزار ناهید سالیانی پس از ۷ ماه نصب شد

انجمن مجسمه سازان ایران از نصب سنگ مزار زنده یاد ناهید سالیانی مجسمه ساز فقید ، که توسط وی طراحی شده است ، خبر داد.

به گزارش خبر روزانه ، انجمن مجسمه سازان ایران با انتشار پیامی در حساب رسمی خود نوشت: پس از اجرای نهایی در روز چهارشنبه ، اول ماه مه سال جاری ، در مقبره این هنرمند در شهر انزلی نصب شد.
وی با تشکر از هنرمندان ، همراهان و دوستانشان گفت که چون در شرایط فعلی و نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی ، بنا به درخواست خانواده مراسمی برای حضور و تجمع در مقبره زنده یاد ناهید سالیانی برگزار نشد ، پس بهبود شرایط تشییع جنازه بانوی تحصیل کرده با همراهی خانواده و انجمن مجسمه سازان ایران در تهران (خانه هنرمندان ایران) برگزار خواهد شد. “

سنگ مزار ناهید سالیانی

پیش از این ، ناهید سالیانی ، وکیل خانواده ، بیانیه ای صادر کرد و توضیح داد که چرا سنگ مزار این هنرمند حدود هفت ماه پس از مرگش برپا نشده است.

در این بیانیه آمده است كه سالیانی متوفی قبل از مرگش برای خود و پدر مرحومش سنگ قبر طراحی كرده است كه شامل دو قسمت عمودی و افقی است. قطعه عمودی حاوی نام هر دو توسط پسر بزرگش سفارش داده شد كه در مدت كوتاهی تهیه شد. اما ، طراحی قسمت افقی به دلخواه عمل نکرد و کل مراحل تهیه و نصب سنگ قبر را به تأخیر انداخت. لازم است توصیه های برخی از بزرگان در مورد استقرار سنگ قبرها در آب و هوای بارانی (به عنوان مثال در شهر انزلی) اضافه شود تا پس از زمان مناسب خاک به درستی ته نشین شود.

ناهید سالیانی ، هنرمند ، مجسمه ساز و مجسمه ساز معاصر در تاریخ 21 سپتامبر 2016 در سن 84 سالگی به دلیل بیماری درگذشت. به دنبال وصیت ، پیکر وی را به زادگاهش انزلی منتقل و در کنار قبر پدرش دفن کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا