سنگ های بزرگترین آسیاب آبی ایران دوباره از چرخش ایستاد

خبر روزانه / تهران در حالی که سنگهای بزرگترین آسیاب آبی ایران ، معروف به آسیاب خان زوار ، پس از 60 سال در مارس 2017 چرخیدند ، دوباره چرخش متوقف شد.

صاحب بزرگترین آسیاب آبی ایران سید احسان ایزدی دلیل تعطیلی مجموعه گردشگری آسیاب آب “خان زوارخ” را به طور پیش فرض توضیح داد و گفت: “انتقال آب و غیره” قول داد که هیچ یک از آنها اجرا نشده است.
وی از برخی مقامات شکایت کرد و افزود: “مسئولان حتی نمی خواهند به تماس های تلفنی من پاسخ دهند.”
به گزارش خبر روزانه ، یکی از شش آسیاب زاوارخ که به آسیاب خان معروف است ، توسط سید احسانولا ایزدی تابا زاوارخ بازسازی شده و به یک مجتمع غذاخوری سنتی برای پذیرایی از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است.
ایزدی به منظور حفظ میراث فرهنگی و توسعه گردشگری در شهر تاریخی زوارخ ، ششمین آسیاب آبی معروف به اسیاب خان را از مجموع شش آسیاب قدیمی در شهر زوارخ خریداری و بازسازی کرد که 1000 مورد است. ساله.
در اولین مرحله بازسازی ششمین آسیاب آبی “خان” زوارخ در این مجموعه یک غذاخوری سنتی ایجاد شد و آسیاب آب کار خود را با تبدیل گندم به آرد آغاز کرد.
کارشناسان میراث فرهنگی معتقدند که قدمت ساختمان اصلی ششمین آسیاب آبی زوارخ که در عمق 10 متری ساخته شده است. این کارشناسان قسمتهای بعدی این آسیاب آبی را به دوران صفویه نسبت می دهند.

به گزارش خبر روزانه ، در جریان بازسازی بزرگترین آسیاب آبی ایران ، قسمتهایی از سقف این ساختمان با قدمت 1000 سال پیش نصب شد. حفظ شده
در یک سال تولید ، پشتیبانی و مهار ، مسئولان باید با هم کار کنند و به حل مجدد مشکلات این مجموعه گردشگری و رونق آن کمک کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا