سود ۴۰۰ میلیاردی استانبول از ایرانی‌ها

داستان با توئیت یک خبرنگار موسیقی و اعلام ارزش 120 میلیارد تومان و فروش 30،000 بلیط کنسرت های ترکیه در ماه سپتامبر آغاز نشد. داستان از آنجا شروع شد که برخی از افراد برای واکسیناسیون به کشورهای همسایه نقل مکان کردند. آنها میلیون ها پول دادند تا به آنجا بروند و واکسن بزنند. در همان زمان ، خبری مبنی بر از سرگیری کنسرت ها در چندین کشور همسایه منتشر شد. ترکیه همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای کنسرت بوده است. اکنون که واکسیناسیون در کشور ما در حال افزایش است ، کنسرت های مختلفی در استانبول برگزار می شود.

به گزارش خبر روزانه ، روزنامه “فرهیختگان” در ادامه نوشت: ظاهراً بیش از یک ماه است که محدودیت های اجتماعی در ترکیه برداشته شده است و جمع آوری در داخل خانه امکان پذیر است. انجام فاصله اجتماعی در حمل و نقل عمومی ضروری نیست. تنها محدودیتی که وجود دارد الزام استفاده از ماسک حتی در خارج از منزل است. در این شرایط و با وجود اینکه گفته می شود صدور کارت واکسن برای تزریق دو دوز یا تأیید تاج منفی اجباری است ، اما گزارش برخی رسانه های غیر ایرانی نشان می دهد که در این مورد سخت گیری خاصی وجود ندارد.

گذشته از بحث بر سر تاج ، این یک موضوع بسیار مهم است و احتمالاً هنگام بازگشت این گروه به کشور ، پیامدهای آن را خواهیم دید ، اما هزینه هایی است که در این سفر پرداخت می شود. مخارجی که بخش عمده آن سوءاستفاده از وضعیت کنونی در جهان و ایران است.

ما همان 30 هزار بلیط را در نظر می گیریم و کنسرت هایی را که در روزهای آینده برگزار می شود در نظر می گیریم. ما برآورد می کنیم که هزینه متوسط ​​هر فردی که در تورهای مختلف به استانبول باز می گردد 5 میلیون تومان است. اگرچه بسته به نوع سیستم یا پرواز چارتر ، این تعداد متفاوت است. ما این 30،000 بلیط را به طور متوسط ​​5 میلیون تن ضرب می کنیم. ما فقط به عقب و جلو به 150 میلیارد تن می رسیم. 120 میلیارد تن به هزینه خرید بلیط اضافه کنید. تاکنون ، بدون احتساب هزینه زندگی و خریدهای جانبی ، 270 میلیارد تن پول از جیب ایرانیانی که برای کنسرت به استانبول رفته بودند ، خارج شده است.

اکنون به قسمتی می رسیم که در مورد حد وسط صحبت می کنیم. هتل های 2 ستاره استانبول پیشنهاد خوبی برای یک سفر کوتاه و ارزان است. آنها به مسافران و گردشگران اینترنت ، صبحانه ، رستوران و کافه ارائه می دهند. با این حال ، دیگران دارای امکاناتی مانند پارکینگ ، سونا و شاتل فرودگاهی هستند. قیمت اقامت در این هتل ها بین 24 تا 106 دلار متغیر است. با توجه به قیمت 26000 تن و میانگین فرضی 50 دلار برای هر نفر در هتل دوستور ، به رقم یک میلیون و 300 هزار تن می رسیم. هیچ تعداد رسمی از ایرانیانی که از هتل دو ستاره دیدن کرده اند وجود ندارد ، اما اگر یک سوم آنها 30 هزار نفر به هتل دو ستاره بروند ، ما به 13 میلیارد تن می رسیم. بدیهی است که آنها برای اقامت در هتل های سه ستاره استانبول باید هزینه بیشتری بپردازند. هزینه اقامت یک شب در این هتل ها از 311 لیر شروع می شود و تا 656 لیر می رسد. اگر هر لیر را 3200 تومان و به طور متوسط ​​500 لیر در نظر بگیریم ، رقم 1 میلیون و 600 هزار تومان است. ما تخمین می زنیم که یک سوم هتل های سه ستاره ناپدید شده اند. 16 میلیارد تومان هزینه زندگی این 10 هزار نفر خواهد بود. حدود 30 میلیارد تومان به 270 میلیارد تومان قبلی اضافه کنید. هزینه رزرو اتاق در هتل 4 ستاره از 527 تا 1008 لیر ترکیه و هزینه رزرو هتل پنج ستاره از 102 تا 498 دلار است. ما همچنین برآورد می کنیم که سطح متوسط ​​هتل های چهار و پنج ستاره 300 دلار است. قبلاً گفتیم که دلار را 26000 تن محاسبه کرده ایم و هزینه اقامت فرد در هتل های 4 و 5 ستاره به طور متوسط ​​حدود 7 میلیون و 800 هزار تن است. یک سوم از 10 هزار نفر ، که احتمالاً وضعیت مالی بسیار خوبی دارند ، در این هتل ها زندگی می کنند. ارزش این گروه ثروتمند 78 میلیارد تن خواهد بود.

اکنون 78 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان قبلی اضافه کنید تا بدانید هموطنان عزیزی که احتمالاً قبل از رفتن به هزینه محرم اعتراض کرده اند و سابقه کمک به جامعه بین المللی در زمینه واکسن ، سفر به ترکیه و شرکت در کنسرت ها را به یادگار گذاشته اند. پرداخت شده.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا