سید صالحی:استقلال در نیمه دوم دلچسب بازی نکرد/ نویدکیا روز سختی را برای پرسپولیس رقم می زند

سید صالحی:استقلال در نیمه دوم دلچسب بازی نکرد  نویدکیا روز سختی را برای پرسپولیس رقم می زند

بازیکن سابق سرخابی گفت: استقلال در دیداری که نیاز مبرم داشت تا برنده شود در نیمه دوم اصلاً دلچسب بازی نکرد، با همان روش همیشگی ظاهر شد.

سید مهدی سید صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره اینکه سرنوشت قهرمانی بیست و سومین دوره لیگ برتر به هفته آخر کشیده شد، اظهار کرد: از آنجایی که استقلال هفته قبل در حساس‌ترین مقطع امتیاز از دست داد در این هفته به دنبال برتری بود با این تفاوت که دیگر سرنوشت قهرمانی در دست رقیب بود و این امید را داشت که برنده شود در حالی که رقیبش متوقف شود. پرسپولیس که نهایت استفاده را برده بود و بازی ۳ بر صفر باخته را با ۱۰ نفره شدن استقلال خوزستان، ۴ بر ۳ برده بود، در بازی با شمس آذر اشتباه نکرد، در هر دو نیمه هم برنده به رختکن رفت و در مجموع ۳ بر یک پیروز شد تا ثابت کند سراسر انگیزه قهرمانی است.

استقلال بازی سختی با پیکان دارد

وی ادامه داد: استقلال در دیداری که نیاز مبرم داشت تا برنده شود ولی پس از آنکه نیمه اول را یک بر صفر برد در نیمه دوم اصلاً دلچسب بازی نکرد، با همان روش همیشگی ظاهر شد و نهایتاً هم با برتری یک بر صفر بازی را برد تا سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشیده شود. در هفته آخر استقلال با پیکانی بازی می‌کند که گزینه سقوط شده و به امتیاز نیاز دارد، چون احتمال آنکه فولاد و استقلال خوزستان هر دو برنده شوند زیاد است و آن وقت پیکان که در رده سیزدهم است سقوط می‌کند. پس تیم جواد نکونام خیلی بازی سختی با پیکان دارد و در چنین بازی‌هایی نقش تجربه بسیار مهم است. استقلال برای آنکه شانس قهرمانی خود را از دست ندهد باید برنده باشد تا بلکه پرسپولیس برابر مس رفسنجان برنده نباشد و قهرمانی به این تیم برسد.

استقلال فاقد بازیکن رونده است

بازیکن سابق سرخابی خاطرنشان کرد: استقلال در یارگیری عملکرد خوبی نداشت، مدعی قهرمانی بود، اما اردوی پیش فصل در خارج تهران برگزار نکرد و بنابراین تا اینجا جواد نکونام نتایج بسیار خوبی گرفته و حتی اگر دوم شود هم عملکرد قابل دفعی دارد. پرسپولیس تیم پر مهره‌تری است که از هافبک‌های خلاق‌تری بهره می‌برد و البته که در نیم فصل دوم با جذب اوستون اورونوف و عبدالکریم حسن، سطح کیفی این تیم بالاتر رفت. داشته‌های نکونام با جذب بلانکو و ماشاریپوف بالاتر رفت ولی این دو بازیکن هم در هفته‌های پایانی از لحاظ بدنی خالی کردند و کیفیت اولیه حضورشان را ندارند، چون بار بیشتری بر دوش آنها بوده، استقلال فاقد بازیکن رونده که بتواند تنوع تاکتیکی بدهد را حس می‌کند و دست نکونام از اوسمار خالی‌تر است. در پرسپولیس با اورونوف سبک بازی پرسپولیس عوض شد، عبدالکریم حسن هم سمت چپ پرسپولیس را احیا کرد که با علی نعمتی مرده بود. محمد خدابنده‌لو هم تعویضی بود که خط میانی را در نیمه دوم احیا می‌کرد.

پرسپولیس خود را برابر مس رفسنجان برنده نمی‌داند

وی یادآور شد: از حالا نمی‌توان گفت بین پرسپولیس و استقلال کدام تیم بخت بیشتری برای قهرمانی دارند، چون اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی در فوتبال زیاد رخ می‌دهد. پیکان از استقلالی امتیاز می‌خواهد که اگر برنده نشود عملاً قهرمانی را از دست داده و بازی بیش از اندازه جذاب می‌شود. مگر آنکه پرسپولیس در نیمه اول بازی خود با اختلاف برنده شود که استقلال بی‌انگیزه در نیمه دوم بازی کند و پیکان به بقا امیدوارتر شود. از طرفی پرسپولیس خود را برابر مس رفسنجان برنده نمی‌داند، چون می‌داند که حریفش بسیار تیم خطرناکی است اگر دست کم گرفته شود. مس رفسنجان با محرم نویدکیا بسیار خوب عمل کرده و مدعی قهرمانی جام حذفی است، نویدکیا برابر تیم‌های بزرگ خوب بازی می‌کرد و تیمش هم قوی ظاهر می‌شود، انگیزه تیم بالاست و قطعاً روز سختی را برای پرسپولیس رقم می‌زنند. البته حمایت تماشاگران از پرسپولیس جو ورزشگاه را به سود این تیم خواهد کرد. موضوعی که به تیم انگیزه زیادی می‌دهد.

احتمال دارد پرسپولیس متوقف شود

سید صالحی تأکید کرد: شرایط تیم‌ها در هفته آخر تعیین کننده است. پیکان برای بقا حق باختن ندارد، مس رفسنجان هم به سادگی باج نمی‌دهد. همه تیم‌ها جوانمردانه بازی می‌کنند و اتفاقات در تعیین نتایج بسیار مهم است. تیمی که وقت و تمرکز خود را صرف نتیجه حریف کند، عملاً قهرمانی را به رقیب سنتی هدیه کرده است. استقلال و پرسپولیس موظف به پیروز شدن مقبل حریف خود هستند. اگر هر دو تیم ببرند که قهرمانی به پرسپولیس می‌رسد، اما احتمال دارد پرسپولیس متوقف شود، استقلال ببرد و قهرمان شود. استقلال اگر نتواند برابر پیکان برنده شود که این نتیجه قهرمانی بی‌دردسر پرسپولیس خواهد بود. هر احتمالی وجود دارد و اصلاً نمی‌شود گفت قهرمانی به کدام تیم می‌رسد ولی سرنوشت قهرمانی دست پرسپولیس است، اگر بلغزد آن وقت دست استقلال می‌افتد.

دکمه بازگشت به بالا