شادی بازی تیم ملی را از مردم نگیرید

این اقدام مشمئز کننده شادی میلیون ها ایرانی را گرفت و شبکه سه تعداد زیادی بیننده را از دست داد. اما چه کسی باخت؟ نمایشگاه؟ رادیو یا مردم؟

اتفاقا پس از این اتفاق محبوبیت ادل بیشتر شد. اقدام منطقی و بی احساس مجری احساسی او را به یک افسانه تبدیل کرد. چون در آب نرفت، به هیچکس بدی نگفت، بلکه خودش با وقار و باوقار ماند.

اما تلویزیون باخت. حضور ادل روی آنتن شبکه سه همیشه چندین گل به حساب می آمد. بعد از گل عادل شبکه سه آفساید شد!

و بازنده ها مردمی بودند که عاشق فوتبال بودند و حالا از جذاب ترین برنامه تلویزیون محروم شدند.

2. فوتبال عشق خیلی هاست. باعث هیجان می شود، حس غرور را القا می کند، نیرو می بخشد، جوانی را تقویت می کند و هیجان زده می کند و خیلی چیزهای دیگر. در صورت حضور تیم ملی همه این ویژگی ها با هم ترکیب می شود.

این حق مردم است که نسبت به فوتبال احساس بهتری داشته باشند. به خصوص در این روزها که مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی فراوانی دارد، حال مردم بد است. او تب دارد. او خسته، گیج و غمگین است. اتفاقات یکی دو ماه اخیر داستان غم انگیزی را رقم زده است.

فوتبال یکی از معدود دریچه هایی است که برای نسیمی، هرچند موقتی، باز مانده است تا پیکر خسته و رنج کشیده جامعه را دمیده و اندکی بهتر کند. چرا این باد را متوقف کنید؟ چرا عده ای به خود اجازه می دهند که برای چند ساعت حال و هوای خوب را از مردم سلب کنند؟ آنهایی که می گویند تیم ملی نباید به قطر برود و اگر می روند باید ذخیره ای برای این کار باشد، فرق آنها با آن که ادل را از روی آنتن برد در چیست؟ این بدتر از حذف کردن است.

3. اینکه ما با این حکومت و حتی بیشتر با نظام سیاسی کشور مشکل داریم، چه مجوزی ایجاد می کند که مردم را در آتش خشم و عصبانیت بسوزانند؟ دولت ضعیف است، درست است. وزارت ورزش بد عمل کرد، موافقید. نیروهای سیاسی خرابکاری کردند، درست است. اعتراض به رهبران کوچک و بزرگ کشور پذیرفته شده است. اما با این همه مشکل و کمبود، کشور نباید از فوتبال نفس بکشد، با کدام منطق این قابل قبول است؟ من شخصا به آقای یحیی گلمحمدی به عنوان یک بازیکن و مربی باسابقه احترام می گذارم. من می توانم با بسیاری از مشکلات او موافق باشم، اما وقتی او به حریف کمک می کند، چرا باید او را تشویق کنم، تشویق کنم و کف بزنم؟

آیا ما نمی گوییم فوتبال و ورزش در کل نباید سیاسی شود؟ آیا نمی گوییم ورزش خارج از حیطه دولت ها و اختیارات است؟ مگر نه این است که ورزش و به خصوص فوتبال راهی برای گرد هم آوردن ملت هاست؟

اگر پاسخ مثبت است، پس خود را توهین نکنید. فوتبال حق مسلم ملت به خصوص جوانان کشورمان است. هر چیزی که بخواهد این حق را از مردم بگیرد و آن را ممنوع کند، ناعادلانه است.

دکمه بازگشت به بالا