علمی و پزشکی

شایعه‌ها در خصوص دوربین گلکسی s۲۴ چه می‌گویند؟

براساس گزارش‌های قبلی، ظاهراً سامسونگ قصد دارد ویژگی‌های زیادی را به سری گلکسی S۲۴ خود اضافه کند؛ اما اکنون گزارش هیجان‌انگیزی درباره مدل رده‌بالا این خانواده، یعنی گلکسی S۲۴ اولترا منتشر شده است. طبق این گزارش، اس ۲۴ اولترا به قابلیت فیلم‌برداری ۴K با نرخ‌ ۱۲۰ فریم بر ثانیه مجهز خواهد شد.

پرچمدار فعلی سامسونگ، یعنی گلکسی S۲۳ اولترا از هر دو حالت فیلم‌برداری ۸K و ۴K پشتیبانی می‌کند، بنابراین گلکسی اس ۲۴ اولترا نیز به‌احتمال‌زیاد گزینه‌ای برای فیلم‌برداری با کیفیت ۸K خواهد داشت. بااین‌حال، Ice Universe هیچ جزئیاتی در مورد این ویژگی ذکر نکرده و فقط در جدیدترین پست شبکه اجتماعی ایکس خود گفته است که این دستگاه به قابلیت جدید ۴K ۱۲۰FPS مجهز خواهد شد که حداکثر نرخ فریم پشتیبانی‌شده در گلکسی S۲۳ اولترا، یعنی ۴K ۶۰FPS را دو برابر می‌کند.

ضبط ویدیو ۴K با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه در گلکسی S۲۴ اولترا

شایعه‌ها در خصوص دوربین گلکسی s۲۴ چه می‌گویند؟

هرچند Ice Universe اشاره نکرده است که کدام سنسور گوشی از این حالت پشتیبانی خواهد کرد، اما احتمالاً سنسور اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی S۲۴ اولترا مسئول آن خواهد بود. این قابلیت می‌تواند فرصت‌های زیادی را در دسترس تولیدکنندگان محتوا قرار دهد، زیرا با وجود آن می‌توان با گلکسی S۲۴ اولترا ویدیوهای اسلوموشن ضبط کرد و برای ویرایش ویدیوها انعطاف بیشتری خواهد داشت.

ناگفته نماند که وجود این وضوح فیلم‌برداری می‌تواند منجر به مشکل داغ‌شدن بیش‌ازحد دستگاه شود که البته Ice Universe اشاره‌ای به آن نکرده است. در گلکسی S۲۳ اولترا حداکثر محدودیت زمانی برای ضبط ویدیوهای ۸K ده دقیقه بود؛ هرچند برخی از کاربران ضبط ویدیوهای طولانی‌تر بدون مشکل داغ‌شدن دستگاه را گزارش کرده‌اند.

درنهایت باید اشاره کرد که گلکسی S۲۴ اولترا طبق اطلاعات فاش‌شده از آن، دارای نسخه‌ای با ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی خواهد بود. همچنین گزارش شده است که سامسونگ از فناوری سریع‌تر UFS ۴.۰ استفاده خواهد کرد، بنابراین احتمالاً چنین ویدیوهایی بدون افت عملکرد توسط پرچمدار آینده سامسونگ ضبط خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

۲۲۷۲۲۷

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا