شش ستاره، شش سوال – خبر روزانه

حالا می توانید با خیال راحت ذره بین بگیرید و عملکرد چند بازیکن تیم ملی در دیدار مقابل امارات را از نزدیک ببینید.

به گزارش روزنامه خبر روزانه اقتصاد جهانی وی نوشت: برد قلبی تیم ملی ایران مقابل امارات به نوعی خامه روی کیک شده است. این تیم پس از بازی فینال در مرحله نهایی جام جهانی 2022 در دیداری که روی کاغذ ثبت شد به امارات رفت و این تیم را در یک توپ شکست داد. آخرین بازی تیم ملی در سال 1400 بود که خوشبختانه به پیروزی رسید. حالا می توان با خیال راحت ذره بین برداشت و عملکرد چند بازیکن تیم ملی در این دیدار را از نزدیک دید.

چرا اینقدر خوب؟

وحید امیرا یکی از مشهورترین بازیکنان تاریخ معاصر فوتبال ایران است که کیفیت و تعهد آن مورد تایید همه ناظران است. بنابراین تعجب آور نیست که امیر از دو بازی اخیر با عراق و امارات نمره قبولی گرفته است. او به خصوص در دیدار دوم بازی خوب و پرباری داشت و پس از ده شدن تیم ملی با دوندگی بی قرار خود به مدافعان تیم کمک کرد تا نتیجه را حفظ کنند. برخی با امیر شوخی می کنند که او چهار «شش» دارد وگرنه بازیکن طبیعی نیست که اینقدر در زمین بدود! همه اینها نشان دهنده ارزش های بلند و قدرتمند یک ستاره است. بازیکنی که نعمت بزرگی برای فوتبال ایران محسوب می شود. وحید یکی از معدود نمایندگان لیگ در تیم ملی است که پا جای پای لژیونرها گذاشته است.

از دست ندادی؟

مهدی طارمی هر دو گل تیم ملی را مقابل عراق و امارات به ثمر رساند. او شاید بهترین بازیکن حال حاضر آسیا باشد و در دیدارهای اخیر ارزش های بالای خود را نشان داده است. دوندگی هدفمند طارمی و همچنین هوش بالای او برای قرار گرفتن در بهترین موقعیت، این بازیکن را به تازیانه هر خط دفاعی تبدیل کرد. طارمی که سفر سخت و عجیبی هم به تهران داشت، در آن اردو جای خالی سردار آزمون گرفت. در مورد او بسیار خوشحالیم که پس از رفع مشکلات دوباره در اردوی تیم ملی حضور داشت. طارمی احتمالا دلتنگ بازی در این تیم شده است. بزرگترین ستارگان جهان در هر کجا که اجرا می کنند، درخشش تیم خود را با دنیا تقسیم نمی کنند.

تا حالا کجا بودی؟

علیرضا جهانبخش در دو بازی اخیر تیم ملی مقابل عراق و امارات به معنای واقعی کلمه “عالی” خود را ثابت کرده است. شاید بارها انتقادات زیادی به این بازیکن شده باشد اما انصافا در راهیابی به جام جهانی موثر و قابل تقدیر بود. دیدار با عراق شاید یکی از بهترین نمایش های عمر علی در جهان بود. او مقابل امارات هم خیلی خوب و سخت کوش بود و در این بازی یک گل سه امتیازی زد. حالا جهانبخش ثابت می کند که اعتماد اسکوچیچ به او بی دلیل نبوده و او حتی مستحق بازوبند کاپیتانی است. پسر خوب و بی ادعا فوتبال ایران از نظر فنی اردوی بسیار خوبی را پشت سر گذاشت و امیدواریم روحیه به دست آمده از این دو دیدار ملی برای او در رده باشگاهی مفید واقع شود.

چرا خودخواهی؟

علی گالی زاده یکی از بازیکنان مورد علاقه دراگان اسکوچیچ است که از زمان حضور سرمربی کروات جایگاه بسیار خوبی در تیم ملی پیدا کرده است. اعتقاد دراگان به او به حدی است که دیگر تیم های کج روی تیم ملی از جمله مهدی ترابی دور ماندند. انصافا گالی زاده هم برای تیم ملی خوب بازی کرد. با این حال او در دقایق پایانی بازی مقابل امارات صحنه های جنجالی خودپسندی داشت. بدترین آنها جایی بود که با یک پاس ساده مهدی طارمی را ناک اوت کرد اما او با یک ضربه کوچک توپ را به دروازه بان امارات داد. می توان کالیزاده را به خاطر گل انفرادی زیبا مقابل سوریه تحسین کرد اما تیم ملی جای خودخواهی نیست.

این چه اشتباهی بود؟

صادق محرمی با دریافت دو کارت زرد بد در دیدار مقابل امارات از زمین بازی اخراج شد و تاثیر عمیق و جدی در روند بازی داشت. این اتفاق ممکن است برای هر بازیکنی بیفتد اما محرم یک اشتباه جنجالی مرتکب شد. در دقایق ابتدایی نیمه دوم با اینکه می دانست کارت زرد دارد اما در موقعیتی بسیار غیرضروری روی بازیکن اماراتی خطا کرد و از زمین اخراج شد. خوشبختانه بازیکنان تیم ملی علیرغم این اتفاق توانستند برتری خود را حفظ کنند اما از آن زمان به بعد یک موضوع مهم مطرح شد. چه سرنوشتی در انتظار تیم ایران است که محرم در دیدارهای مهم تری مانند مرحله فینال جام جهانی چنین اشتباهی را مرتکب شود؟ ما از صادق انتظار بیشتری داریم.

از کجا یاد گرفتی

امیر عابدزاده برای سومین بازی متوالی در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و موفق شد نتیجه خالصی را به ثبت برساند. البته باید گفت در این سه بازی روی دروازه تیم موقعیت های خیلی خطرناکی ایجاد نکرد اما تسلط امیر بر توپ بسیار چشمگیر و امیدوارکننده بود. او با اطمینان از دروازه تیم محافظت کرد، اما دو بازی آخر امیر ارزش افزوده قابل توجهی داشت. این دروازه بان را دوباره راه اندازی کنید. عابدزاده توپ را خیلی خوب می چرخاند و بازیکنانش را در موقعیت ضد حمله قرار می دهد. این مهارت برای هواداران فوتبال شگفتی بزرگی بود. اگر علیرضا بیرانوند را به بالا انداختن دست می شناسند، حالا رقیب او در تیم ملی هم همین امتیاز را دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا