شناسایی ۲۸۸نقطه مهم در استان قزوین

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه از قزوین؛ سید جمال حسینی مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین در نشست خبری گفت: حفاظت یعنی حفظ جان مردم، تامین امنیت مردم، حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در همه حال از هر شرایط، موقعیت و هر گونه تجاوز جنسی.

وی گفت: پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقدامات غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ادامه فعالیت های اساسی، ارتقای ثبات ملی و کمک به مدیریت بحران در برابر تهدیدات و اقدامات دشمن می شود.

حسینی گفت: حفاظت غیرعامل اقدامی است که در زمان صلح انجام می شود و امروزه مردم نیازمند خدمات متنوعی هستند و به دنبال محیطی آرام و قابل سکونت در شهرها با آسایش هستند و هدف اصلی حفاظت غیرعامل زیرساخت های امنیتی و آسیب پذیری است. مردم باید با برنامه ریزی و طراحی برای توسعه پایدار کشور نهادینه شوند و برای بهبود زیرساخت های موجود به راهکارهای بازسازی نیاز است.

مدیرکل پدافند غیرعامل در خصوص تفاوت اقدامات پدافندی با مشکلات بحران گفت: بلایای طبیعی در مدیریت بحران مورد توجه قرار می گیرد و در پدافند غیرعامل مجموعه ای از خسارات به ویژه آسیب به دشمن فرضی است که جامعه بشری را تهدید می کند. منابع انسانی. «ذخایر، زیرساخت‌ها، و در دو سال گذشته بیماری عروق ویروس کرونا قلب، چالش بزرگی برای بیوتروریسم، از جمله اقدامات حفاظت غیرفعال بوده است.

وی افزود: از 17 تا 23 آبان ماه هفته پدافند غیرعامل و یازده کارگروه برای پدافند غیرعامل مصوب سازمان پدافند غیرعامل کشور در قالب طرح جامع پدافند غیرعامل منطقه است.

حسینی افزود: سناریوهای جامعی درباره بیوتروریسم، بیماری های واگیردار و هر آسیبی که جامعه را تهدید می کند ایجاد شده است. کمیته نظارت و ارزیابی فعالیت‌های کمپ کرونا نیز در اداره اصلی تشکیل شده است و طبق دستورالعمل مقرر، از دفاتر و اصناف از طریق این کمیته بازدید می‌شود و موضوعات ویژه به طور مستمر منتشر می‌شود. به ستاد ارسال شد. گزارش و تقدیم ولیعهد استان شد.

وی ادامه داد: در استان به دلیل اینکه یک استان صنعتی است و در بسیاری از شاخص های ملی برند داریم، استان می تواند اقدامات قابل توجهی انجام دهد. بیماری عروق ویروس کرونا قلب 21 ماه جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد و در هر مرحله یک سویه جدید ایجاد می شود، بنابراین بر این اساس تمرینی خواهد بود که زمان و مکان آن مشخص نیست. همچنین کارگروه های مختلف شورای دفاع در استان ها وجود دارد. در استان قزوین نیز در ارتباط با صنعت بر اساس برنامه ریزی جامع اقداماتی از سوی دستگاه های مسئول در حال انجام است.

مدیرکل پدافند غیرعامل افزود: در این حوزه خسارت محاسبه شده و تا 10 مورد توسط شرکت های مسئول مواد شیمیایی مورد بازدید قرار گرفته و خسارت خطرناک به این یگان ها به صورت میدانی محاسبه شده است. رشته.

حسینی یادآور شد: 288 اقلام به عنوان اقلام حساس در استان شناسایی شد که در صورت بروز مشکل در استان مختصات و آسیب آن اقلام شناسایی و برنامه های لازم ارائه شد و این طرح در مدت 6 ماه اجرا می شود. .

وی درباره رعایت مجوزهای ستاد ملی و استانی ولیعهد در استان گفت: 71 درصد از ساکنان استان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند و بر اساس عادی شدن جامعه تنها حدود 45 درصد از مردم از ماسک استفاده می کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل افزود: در بحث فناوری های ارائه شده در استان به عنوان پایگاه اصلی از جمله ایجاد دانشگاه های علوم پزشکی، دانشکده ها، دانشگاه ها، زیرساخت هایی مانند سوخت و فیبر نوری و… چیزی وجود ندارد که ما نمی‌دانستیم اما اجرای این طرح مورد نظر زمان‌بر است و همه این زیرساخت‌ها و مکان‌ها تحت نظارت حفاظت غیرعامل هستند و درخواست پدافند براساس اطلاعات آن اداره است.

48

دکمه بازگشت به بالا