شهید سلیمانی با ایجاد محور مقاومت از تجزیه کشورهای منطقه جلوگیری کرد

اسقف آنتونیوس مالوف با اشاره به اغتشاشات اخیر تاکید کرد: ما در کلیسای ارتدکس می دانیم حق با کیست، آنها (صهیونیست ها همراه با آمریکا) به نام آزادی دست به این جنایات و ویرانی ها می زنند، اما نمی دانند که ایران سوریه نیست. اما جمهوری اسلامی ایران به لطف خداوند، دولت و رهبری مقتدر به پیشرفت خود ادامه می دهد.

به گزارش خبر روزانه، مهدی نیکخومی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان در بازدید از کلیسای آگیون آکیندینون – کلیسای مرکزی منطقه آغیون انارگیرون واقع در غرب آتن با آنتونیوس مالوف اسقف دیدار کرد. این منطقه و ولادت رسول توحید حضرت عیسی مسیح (علیه السلام) است.

نیکا کومی به تشریح وضعیت هموطنان مسیحی در ایران و برگزاری این عید الهی توسط ارامنه ایران پرداخت.

اسقف آنتونیاس مالوف در سخنانی از ایران به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه یاد کرد و گفت: امیدوارم با توجه به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران به زودی نقش آفرینی بیشتری در عرصه جهانی داشته باشد.

وی با اشاره به ناآرامی های اخیر افزود: جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی، دولت و رهبری مقتدر خود به زودی از این بحران عبور کرده و مسیر پیشرفت خود را ادامه خواهد داد.

اسقف آنتونیوس مالوف ادامه داد: ما در کلیسای ارتدکس می دانیم که حق با چه کسی است، آنها (صهیونیست های مورد حمایت آمریکا) به نام آزادی این جنایات و ویرانی ها را انجام می دهند. آنها با این ترفندها توانستند سوریه را نابود کنند. اما آنها نمی دانند که ایران سوریه نیست.

وی تاکید کرد: سناریوی آنها -صهیونیست ها- جدید نیست. در سوریه، فلسطین، عراق و یمن اجرا شده است، اما در ایران موفق نخواهد شد و هر کشوری که آنها را همراهی کند به تدریج منحل خواهد شد.

شهید سلیمانی با ایجاد محور مقاومت از تجزیه کشورهای منطقه جلوگیری کرد

اسقف آنتونیاس مالوف با اشاره به نزدیک شدن به سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: خداوند روح شهید ما شهید سپهبد سلیمانی را قرین رحمت کند که در مقابل این دشمنان در منطقه ایستاد و از تجزیه کشورهای منطقه جلوگیری کرد. منطقه و تغییر مرزهای آنها با ایجاد محور مقاومت.

وی با تایید مطلب فوق افزود: بی جهت نیست که فرهنگ و تمدن از خاورمیانه سرچشمه گرفته و همه ادیان الهی در آن منطقه به جهانیان معرفی شده اند. مسیح که امروز تولد او را جشن می گیریم، در بیت لحم متولد شد. صهیونیست ها در صدد تخریب تمامی اماکن باستانی هستند تا اثری از این دین باقی نماند و سعی در تحریف حقایق مختلف دارند.

اسقف آنتونیوس مالوف خاطرنشان کرد: مطمئنم مردم ایران به شخصیت های مذهبی و بزرگان خود ایمان دارند و هرگز در دام توطئه دشمنان نمی افتند.

وی در پایان سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران با چنین فرهنگ و تمدنی، با چنین قدرتی و با چنین رهبری مقتدر در سطح جهانی مطرح است و نمی توانند نقش آن را نادیده بگیرند. دعای من با شما و ملت ایران خواهد بود و مطمئن باشید که دروغ ها به زودی از بین خواهد رفت و حقیقت آشکار خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا