شکست بزرگ سامسونگ در مقابل آیفون!

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه و بنا بر گزارش دیجیاتو، وب‌سایت DxOMark این‌بار به سراغ گلکسی S24 اولترا، جدیدترین پرچمدار سامسونگ رفته و دوربین آن را بررسی کرده است. این گوشی هوشمند برخلاف انتظار، در بررسی DxOMark به امتیاز چندان بالایی دست پیدا نکرده و در رتبه 18ام رده‌بندی جهانی آن قرار گرفته است که بسیار پایین‌تر از رقیب اصلی‌اش، یعنی آیفون 15 پرو مکس است.

دوربین گلکسی S24 اولترا در بررسی DxOMark امتیاز 144 را به‌دست آورده که بیش از 10 امتیاز با بالاترین گوشی فهرست DxOMark‌ یعنی هواوی میت 60 پرو پلاس با امتیاز 157 اختلاف دارد. این درحالی است که آیفون 15 پرو مکس با امتیاز 154 در رتبه سوم و پیکسل 8 پرو با امتیاز 153 در رتبه پنجم قرار گرفته‌اند. حتی آیفون 14 پرو مکس، آیفون 15 و پیکسل 7 پرو هم گلکسی اس ۲۴ اولترا را شکست داده‌اند.

شکست بزرگ سامسونگ در مقابل آیفون!

عملکرد دوربین گلکسی S24 اولترا در بررسی DxOMark

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، دوربین جدیدترین پرچمدار سامسونگ در بخش عکاسی امتیاز 144 و در بخش فیلم‌برداری امتیاز 137 را به‌دست آورده است. در بخش بوکه و زوم هم به‌ترتیب با امتیازهای 70 و 142 روبه‌رو هستیم. اما از نظر DxOMark دوربین گلکسی اس 24 اولترا چه نکات منفی و مثبتی دارد؟

به گفته DxOMark، تصاویر و ویدیوهای گرفته‌شده توسط پرچمدار سامسونگ رنگ‌های شاداب و روشنایی بالایی روی نمایشگر HDR‌ آن دارند. نوردهی در تصاویر دوربین گلکسی اس ۲۴ اولترا مناسب ارزیابی شده است.

از سایر نکات مثبت می‌توان به وایت بالانس خنثی و رندر دقیق رنگ‌ها در اکثر سناریوها برای عکاسی، زوم و فیلم‌برداری، جزئیات خوب در نور مناسب، کنترل خوب نویز در شرایط نوری مناسب در تصاویر و ویدیوها و همچنین لرزشگیر کاربردی ویدیو اشاره کرد.

در مقابل نکات مثبت، DxOMark در بررسی خود به نویز در سایه‌ها و گوشه‌های تصاویر، نویز در ویدیوها در نور کم، تأخیر در زمان لمس دکمه عکاسی و ثبت عکس در برخی شرایط، فوکوس کند در فیلم‌برداری و ازدست‌رفتن جزئیات دقیق در شرایط نوری ضعیف به‌عنوان نکات منفی دوربین پرچمدار سامسونگ اشاره کرده است.

گلکسی S24 اولترا به دوربین اصلی چهارگانه مجهز شده است. سنسور اصلی آن 200 مگاپیکسلی با دریچه دیافراگم f/1.7 است. این پرچمدار همچنین از دوربین اولترا واید 12 مگاپیکسلی و دوربین تله‌فوتو با سنسورهای 10 و 50 مگاپیکسلی بهره می‌برد. غیر از دوربین اولترا واید، سایر دوربین‌های پرچمدار سامسونگ به لرزشگیر اپتیکال مجهز شده‌اند.

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا