صیانت از مرزهای شناخته ­شده بین­‌المللی اجتناب­‌ناپذیر است

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با صدور بیانیه ای در خصوص آخرین تحرکات منطقه قفقاز جنوبی، حفاظت از مرزهای شناخته شده بین المللی و تمامیت ارضی کشورها را یک ضرورت اجتناب ناپذیر اعلام کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در بیانیه خود مواضع بیان شده در آخرین جلسات این کمیسیون را در خصوص آخرین رویدادها و تحرکات قفقاز جنوبی بیان کرد. منطقه

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی به عنوان کمیسیون تخصصی رسیدگی به مسائل امنیتی و سیاست خارجی در هفته جاری جلسات متعددی را با حضور نهادها و ارگان های ذیربط و کارشناسان خبره در خصوص تحولات قفقاز جنوبی برگزار کرد. منطقه ، که منتظر نتایج آن هستیم. می تواند به پیشبرد اهداف اساسی کشور در ثبات و امنیت منطقه ای تا حد امکان کمک کند.

متاسفانه در ماه های اخیر برخی تحرکات معادلات و ترتیبات امنیتی و سیاسی را در این منطقه حساس به هم ریخته است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با عنایت به تحولات و اهمیت موضوع تاکید می کند که حفظ مرزهای بین المللی شناخته شده و تمامیت ارضی کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر و هرگونه نقض آن است. غیرقابل قبول و مغایر با اصول حقوق بین الملل است. جمهوری اسلامی ایران کشورهای منطقه را به حسن همجواری می‌خواهد و بدیهی است که به فتنه‌های صهیونیسم بین‌المللی و ناتو در منطقه در قالب طرح‌های توطئه‌آمیز ژئوپلیتیکی پاسخ مناسب، قاطع و به موقع خواهد داد. و رویاها و جاه طلبی های تاریخی و خیالی که صلح و امنیت پایدار را به دور از واقعیت تاریخی و خواسته های ژئوپلیتیکی این منطقه بر هم می زند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی بر اساس رسالت و مسئولیت های خود به بررسی دقیق و دقیق تحولات این منطقه ادامه خواهد داد و اقدامات لازم را با رعایت منافع ملی انجام خواهد داد. و از حقوق ملت ایران دفاع کنیم

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا