بین الملل

ضرورت طب ایرانی در دانشگاه‌ها

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل تأکید کرد؛

ضرورت طب ایرانی در دانشگاه‌ها

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل، گفت: باید نگاه جدی‌تری به بحث تصدی پست‌های کارشناس طب ایرانی در معاونت بهداشت و درمان دانشگاه‌ها داشته باشیم؛ تا با احیای این پست‌ها بتوانیم هرچه سریعتر و بهتر ادغام خدمات طب ایرانی در نظام سلامت را که مورد تاکید اسناد بالادستی است، پیش ببریم.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ نفیسه یکتا حسینی در سومین جلسه آموزشی متقاضیان پست‌های سازمانی ادارات طب ایرانی معاونت‌های بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به ضرورت آموزش به عنوان یکی از شرایط احراز صلاحیت و تصدی این پست‌ها، گفت: بحث جایگاه‌ها و پست‌های اداری برای اجرایی شدن برنامه‌های ملی که در ستاد وزارتخانه برنامه ریزی می‌شود بسیار حائز اهمیت است.

وی تأکید کرد: ما بالغ بر۲۹۰ پست را در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داریم و یکی از مسائل مهمی که وجود دارد بحث آموزش مبانی طب ایرانی به این افراد است که الحمدلله اولین دوره با حضور اساتید مجرب طب ایرانی برگزار شد.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل افزود: همه برنامه‌هایی که در حوزه طب ایرانی داریم، چه در حوزه بهداشت، چه درمان و سایر بخش‌ها، حول یک محور می‌چرخد و آن هم ادغام طب ایرانی در سطح یک نظام سلامت است. فاز یک ادغام طب ایرانی ارائه خدمات طب ایرانی است که در حال حاضر در حال انجام است و فاز بعدی در حال تدوین است که سال آینده با همکاری معاونت بهداشت اجرا خواهد شد.

حسینی یکتا با اشاره به پست‌های خالی طب ایرانی در حوزه بهداشت، اظهار کرد: باید نگاه جدی‌تری به بحث تصدی پست‌های کارشناس طب ایرانی در معاونت بهداشت و درمان دانشگاه‌ها داشته باشیم؛ تا با احیای این پست‌ها بتوانیم هرچه سریع‌تر و بهتر ادغام خدمات طب ایرانی در نظام سلامت را که مورد تاکید اسناد بالادستی است، پیش ببریم.

وی همچنین بر ضرورت همکاری و همدلی بین مسئولان و کارشناسان طب ایرانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: باید با همدلی و همکاری یکدیگر، موانع پیش روی توسعه طب ایرانی را برطرف کنیم و زمینه را برای ارائه خدمات مطلوب‌تر طب ایرانی در نظام سلامت فراهم کنیم.

در این جلسه که دفتر طب ایرانی و مکمل با همکاری انجمن علمی برگزار کرد، مباحثی از جمله اصول و مبانی طب ایرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است؛ جلسه ۳ روزه آموزشی متقاضیان پست‌های سازمانی ادارات طب ایرانی در معاونت‌های بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در ساختمان وزارت بهداشت با حضور اساتید برجسته طب ایرانی برگزار شد.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا