ضرورت نظارت جدی بر عملکرد مشاورین خودرو در قزوین

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه از قزوین؛ علی فولیان معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین در بازدید از اتحادیه فروشندگان خودرو و شعب آن به روسای دستگاه های مسئول در این حوزه هشدار داد و اظهار داشت: وجود جرائم و تخلفات صنفی از جمله فروش سایر اقلام مال مردم، کلاهبرداری، جعل و خیانت در امانت. ، استفاده از افراد غیرمسئول از جمله دلالان و واسطه ها در این اتحادیه ها، مشکلات مربوط به نحوه انعقاد قراردادها نتیجه عدم کنترل صحیح و عدم برخورد قاطع این اتحادیه از سوی این اتحادیه و نهادهای مسئول است.

وی افزود: باید نسبت به ثبت کلیه قراردادهای نظارتی و اخذ کد رهگیری برای جلوگیری از جرائمی مانند فرار مالیاتی، کلاهبرداری و … اقدام شود.

این مقام قضایی بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی برای اعضای اتحادیه تاکید کرد و ادامه داد: به منظور پیشگیری از تخلفات و افزایش سطح دانش حقوقی مشاوران خودرو و شکل گیری احساس مسئولیت در بین اعضای این اتحادیه برنامه ریزی شده است. برگزاری دوره های متعدد برای بهره برداران این تاسیسات با برگزاری جلسات آموزشی و صدور گواهینامه برای شرکت کنندگان و متقاضیان جواز کسب.

فولجان گفت: از آنجایی که نمی توان نقش آگاهی عمومی نسبت به معضلات و مسائل اجتماعی در کاهش و پیشگیری از آسیب ها و جرایم اجتماعی را کتمان کرد، باید از تبلیغات شهری و محیطی برای ارتقای سطح آگاهی مردم استفاده کرد که تاثیرگذار است.

این مسئول تصریح کرد: امروزه فضای مجازی به عنوان فضای تبلیغاتی مهم در تبادل اطلاعات عمل می کند، درج و انتشار پیام ها و مطالب پیشگیرانه، حرکات و کلیپ های مرتبط با نوع فعالیت فروشندگان خودرو در فضای مجازی می تواند مثبت و ماندگار باشد. اثر

وی با تبیین جایگاه و نقش نهاد داوری در روند رسیدگی به دعاوی و جلوگیری از تشکیل پرونده های حقوقی و کیفری در مراجع قضایی، یادآور شد: با استفاده بهینه از پتانسیل نهاد داوری، ورود پرونده ها و تمرکز پرونده ها از تشکیل پرونده در مراجع قضایی و مراجع قضایی جلوگیری خواهد شد و اتحادیه. در اعمال این اختیار باید بر اساس ضوابط در قراردادها شرط داوری لحاظ شود تا در صورت بروز اختلاف، طرفین برای حل و فصل به داوری مراجعه کنند.

فولیان ضرورت تعیین چاپ و توزیع واحد قراردادها توسط اتحادیه بین اعضا را مورد توجه قرار داد و گفت: در این رابطه لازم است کلیه قراردادهای این اتحادیه توسط یکی از چاپخانه داران معتبر منعقد شود و سایر چاپخانه داران از خودداری کنند. از چاپ هرگونه قرارداد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بر تقویت نظارت بر تشکل های صنفی و اجرای مفاد مواد 27 و 28 قانون تشکل های صنفی و تجمیع تشکل های صنفی غیرمجاز تاکید و تصریح کرد: لازم است پیشگیری شود. فعالیت های غیرمجاز مشاوران، دلالان و واسطه های خودرو. با تشکیل کمیسیون نظارت ویژه بازرسی متشکل از بازرسان و نمایندگان اداره کل اصلاح و تربیت، پلیس اماکن عمومی، اتاق اصناف، پلیس راهنمایی و رانندگی، اتحادیه خودرو، سازمان صنعت و معدن به منظور نظارت بر کلیه واحدها و کشف تشکل های صنفی غیرمجاز. در فعالیت واحدها از متخلفان و افراد فاقد پروانه کسب طبق مقررات قانون تشکل های صنفی کشور جلوگیری و نتیجه بازرسی ها باید به صورت هفتگی طبق فرم تنظیمی به سازمان اجتماعی گزارش شود. و اداره پیشگیری از وقوع جرم منطقه

48

دکمه بازگشت به بالا