طرح تکنولوژی در صنایع قدمت دار فارس دنبال خواهد شد

وجود دارد /چال مدیرکل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: فارس نزدیک به 10 واحد صنعتی دارد که جزو صنایع مهم و پیشرو هستند و باید در این صنایع و واحدهای تولیدی با قدمت نیم قرنی برنامه فناورانه را دنبال کنیم.

ابراهیم بازیان روز شنبه ساعت 23 در بازدید از کارخانه لابیران با بیان اینکه شرکت های بزرگ و مادر در حوزه صنعت بزرگ شستا نیازمند حمایت و مساعدت بخش دولتی هستند، روند تولید در این زمینه را مطلوب بیان کرد. و افزود: جدید و همسو با رویکردهای تحول آفرین. گروه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) مصمم به تحقق هدف افزایش تولید و تعدیل نرخ سود با رویکردها و راهکارهای دنبال شده در گروه شستا با توجه به تاکید سیاست مقاومتی اقتصاد صنعتی است.

مدیرعامل شستا ادامه داد: در فارس نزدیک به 10 واحد صنعتی مانند سیمان، پشم شیشه، لعاب سازی و … که از مهمترین و پیشروترین صنایع در حوزه ساختمان هستند باید در صنعت و تولید برنامه فناورانه داشته باشند. واحدهایی با عمر نیم قرن

بازیان همچنین به حضور 3 واحد کارخانه سیمان در فارس اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا نیازمند توسعه محصولات و تولید، بازسازی و انتقال دو واحد مهم پشم شیشه و سیمان فارس به مکانی دیگر هستیم.

وی گفت: خط قدیم کارخانه پشم شیشه شیراز تا یک سال آینده تعطیل می‌شود و خط جدیدی با فناوری متفاوت برای سرعت بخشیدن به واحدهای تولیدی در راستای حمایت دولت از بخش تولید آغاز می‌شود. ، کمک مسئولان حوزه صنعت و معدن نیز مورد نیاز است.

بازیان با قدردانی از فعالیت های استاندار فارس در رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان، خواستار افزایش اعتبارات بانکی برای توسعه این صنایع شد.

مدیرعامل شستا ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که امروز معظم له مطرح کردند بحث «اقتصاد دانش بنیان» است که در طرح تحول و همچنین هدف، نوآوری را سرلوحه برنامه های خود قرار داده ایم. مناطقی در شیراز و سایر استانها که بحث توسعه در آنها مطرح است، بر دانش و استفاده از فناوری تاکید شده است.

بازیان با بیان اینکه شرکت های بزرگ و مادر در صنایع عمده شستا نیازمند حمایت و مساعدت بخش دولتی هستند، روند تولید کارخانه لابیران در استان فارس را مطلوب توصیف کرد و گفت: با افزایش تولید از نظر ذائقه و مصرف. این مجموعه به زودی نوآورانه خواهد شد. محصولات و کیفیت آنها شرایطی را در بازار هدف ایجاد خواهد کرد.

وی همچنین گفت: در کارخانه لابیران تلاش های خوبی صورت گرفته اما با حد مطلوب فاصله داریم و این نیازمند توجه به سیاست های جدید در حوزه دانش بنیان و نیاز بازار است.

مدیرعامل شستا گفت: انتقال کارخانه سیمان فارس به حرمه نیازمند یک برنامه اقتصادی مناسب است و کارخانه سیمان یکی از کارخانه هایی است که نیاز به تامین مالی قابل توجهی دارد که در صورت حمایت نظام مالی تا دو سال آینده می توان این کار را انجام داد. . ، در غیر این صورت طرح انتقال زمان می برد. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا