عاقبت «جیران» چه می‌شود؟ – خبر روزانه

علیرغم اخبار فوری و شواهدی مبنی بر توقف موقت سریال «جیران» به دلیل حکم قضایی، سازندگان و پخش کنندگان اصرار دارند قسمت جدید این سریال در روز جمعه 31 تیرماه، دو روز مانده به پخش، پخش شود. ساترا می گوید تنها راه حل این است که اختلافات بین پلتفرم استریم و شاکی را کنار بگذاریم و البته فیلمو هنوز موضع رسمی در این مورد صادر نکرده است.

از سوی دیگر فردی که پیش از این وکالت این پروژه در پرونده ساترا را بر عهده داشت، پس از اعلام پایان کارش در پروژه «جیران» یادآور شد: روابط عمومی فیلیمو که مسئولیت قانونی این پرونده را بر عهده دارد، اطلاع رسانی کند. دلیلش چیه

به گزارش خبر روزانه، در آستانه پخش قسمت بیست و چهارم سریال تاریخی «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه، چالشی جدید با داستانی قدیمی پیش روی سازندگان این سریال قرار گرفت. ، که پخش را در هاله ای از عدم قطعیت قرار می دهد.

گمانه زنی ها برای توقف پخش تلویزیونی «جیران» با انتشار خبر آن در خبرگزاری قضایی افزایش یافت. در خبرها حاکی از آن بود که پخش این سریال بر اساس حکم قضایی، شکایت شاکی خصوصی و تخلف از مالکیت ادبی و هنری متوقف شد و این در حالی بود که صفحات رسمی سریال « جیران و همچنین صفحه فیلیمو بعدازظهر امروز – چهارشنبه – 8 تیرماه در پست های جداگانه اعلام کرد این سریال در روز مقرر و طبق جدول پخش هر هفته پخش می شود.

اما ساعاتی پس از انتشار خبر تعلیق در رسانه های قوه قضائیه، ساترا نیز از طریق کانال روابط عمومی خود این خبر را اعلام کرد.

در متنی که ساترا برای رسانه‌ها ارسال کرد، آمده است: «این دستور در پی شکایت شاکی خصوصی از شرکت فناوری‌های ایده‌پرداز (فیلیمو) و با رعایت ماده ۲۹ قانون حمایت از حقوق صادر شده است. نویسندگان، نویسندگان و هنرمندان و به منظور حفاظت از شاکی خصوصی، او را بیرون آوردند.

بر اساس آن گزارش، بر اساس نظریه بازرس رسمی مبنی بر اینکه در صورت ادامه پخش سریال به کار شاکی آسیب جدی وارد می شود، دستور جلوگیری از انتشار، پخش و توزیع اثر صادر شد.

لازم به ذکر است، دادسرای فرهنگ و رسانه به ساترا دستور داد تا از انتشار، توزیع و پخش در تریبون های اثر «جیران» جلوگیری کند.

در این زمینه بخوانید:

در صورت سازش پلت فرم و شاکی، «همسایه ها» دوباره پخش می شود

بر اساس این گزارش، به نظر می رسد موضوعی که در خبر توقف «جیران» با موضوع شاکی خصوصی مطرح شده، به همان جنجال قبلی این سریال با سریال دیگری به نام «آهوی من مارال» برمی گردد.

سازندگان «آهوی من مارال» مدعی شدند که داستان «جیران» از سریال آنها کپی شده و نباید پخش شود. مهرداد غفرزاده کارگردان «آهوی من مارال» برای اثبات این ادعا دست به اقدامات تکمیلی فراوانی زد و اکران قسمت اول «جیران» را مدتی به تعویق انداخت اما در نهایت دیداری که در دوره قبل از آن انجام شد. رهبری ساترا با حضور طرفین اختلاف. سه کارشناس موضوع را بررسی کردند و نتیجه این روند اجماع هر سه کارشناس بود که هیچ شباهتی وجود ندارد که بتوان حذف جیران از پروژه آهوی من مارال را تایید کرد و در نتیجه جیران روی آنتن رفت. پس از مدتی سختی و تا کنون 23 قسمت از این سریال از شبکه نمایش خانگی پخش شده است.

هر دوی این سریال ها برگرفته از دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار و داستان عشق او هستند. از بازیگران سریال آهوی من مارال می توان به حسن معجونی، ترلان پروانه، گوهر حیراندیش و بهناز جعفری اشاره کرد. در سریال جیران بازیگرانی چون بهرام رادان، پریناز ایزدیار، رعنا آزادی ور، سمیرا حسن پور و امیرحسین فتحی به ایفای نقش پرداختند.

بیشتر در مورد آن:

چرا ناصرالدین شاه اینقدر جذاب شده است؟!

واکنش کارگردان «آهوی من مارال» به داستان «جیران».

اسماعیل عفیفه: مشکل «آهوی من مارال» با «جیران» نیست.

با این حال، پس از انتشار این خبر از سوی روابط عمومی سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری (ساترا)، خبر روزانه در گفت و گو با سرپرست معاونت رئیس جمهور، چگونگی حل مشکل توقف این سازمان را جویا شد. پخش مجموعه تلویزیونی «ژیرون». رئيس كاربران و مقررات اجتماعي اين سازمان.

محمدصادق افراسیابی، معاون امور کاربران و مقررات اجتماعی ساترا در این باره توضیح داد: بر اساس حکم قضایی، در سریال «جیران» شاکی خصوصی وجود داشت و از آنجایی که امکان صلح و سازش بین شاکی و شاکی وجود نداشت. پلتفرم پخش (فیلمو)، پخش قطع شد.

افراسیابی افزود: اگر شاکی با فیلیمو به توافق برسد، موضوع قابل حل است، اما این توافق هنوز حاصل نشده است و طبق قضاوت، تا زمانی که صلح و سازش حاصل نشود، باید دستور اجرا شود.

معاون کاربری و تنظیم اجتماعی ساترا بار دیگر بر حل مشکل انتشار سریال حسن فتحی در شبکه خانگی تاکید کرد: اگر دوباره صلح و سازش بین طرفین برقرار شود می توان سریال را به نمایش درآورد. این سریال در حال حاضر به دلیل حکم قضایی موجود متوقف شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا