اقتصادی

عقب‌نشینی طلای جهانی از رکورد

قیمت طلا امروز پنج‌شنبه (۲۳ می) پس از از دست دادن رالی اخیر و کاهش بیش از یک درصدی در جلسه قبل، بی‌ثبات بود، زیرا معامله‌گران شروع به عقب‌نشینی از انتظارات خود از کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در سال جاری کردند.

به گزارش خبر روزانه، هر اونس طلا نقطه ای به ۲۳۷۷ دلار و ۴۸ سنت رسید. شمش روز دوشنبه به رکورد ۲۴۴۹ دلار و ۸۹ سنت رسید. طلای آمریکا با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۳۷۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

بر اساس صورتجلسه نشست بانک مرکزی ایالات‌متحده از ۳۰ آوریل تا اول می، مقامات فدرال رزرو نشان دادند که برای دستیابی به اعتماد بیشتر نسبت به حرکت تورم به ۲ درصد، بیشتر از آنچه قبلاً پیش‌بینی شده بود، زمان می‌برد.

داده‌های اخیر حاکی از آن است که تورم ایالات‌متحده روند نزولی خود را از سر گرفته است اما برخی از سیاست‌گذاران فدرال‌رزرو در کاهش زودهنگام نرخ‌ها محتاط بودند اما نیاز به افزایش را رد کردند. شرط‌بندی معامله‌گران نشانه‌ای از شک وتردیدهای فزاینده است که فدرال رزرو بیش از یک بار در سال ۲۰۲۴ نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، شمش به عنوان محافظ تورم شناخته می شود، اما نرخ های بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می‌دهد. دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن ساکس گفت که انتظار ندارد فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جاری کاهش دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۷ درصد کاهش به ۳۰.۵۶ دلار رسید، پلاتین ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۰۳۱ دلار و چهار سنت رسید و پالادیوم ۱.۵ درصد کاهش یافت و به ۹۸۵ دلار رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا