عقربه‌های کند در جهان کرونازده

درگیری با تاج زندگی روزمره اکثر مردم را طولانی کرده است.

به گزارش خبر روزانه ، این روزنامه همشهری تاج بسیاری از قوانین را زیر پا گذاشته است ، بسیاری از قوانین مکتوب و نانوشته را پاک کرده ، بازنویسی کرده و تغییرات شدیدی را در زندگی همه ما ایجاد کرده است ؛ تغییراتی که برخی از آنها برای همیشه به نظر می رسند و قوانین به قوانین قبلی باز نمی گردند. ” زمان “یکی از حقایق این بود که تاج ، اگرچه نمی تواند ماهیت آن را تضعیف کند ، اما به طور کلی روش مصرف مردم را تغییر داده است. بر اساس یک نظرسنجی میدانی که توسط روزنامه همشهری انجام شده است ، 76 درصد از مردم گفتند که شیوع ویروس کرونا کار روزانه آنها را به تأخیر انداخت. بخشی از جمعیت 150 نفره به دلیل کار از راه دور کمتر به محل کار خود می روند ، کار در خانه – به ویژه برای زنان – حاشیه بزرگی برای آنها ایجاد کرده است ، که باعث طولانی شدن روند انجام کارهای ساده شده است. وظایف. البته ، 24 درصد کاهش می یابد که آنها به دلیل خرید آنلاین ، کار اداری ، دورکاری و غیره زمان کمتری را نسبت به قبل در کار روزانه صرف می کنند …

در مراحل ساخت …

در بین افرادی که با آنها صحبت می کنیم ، مبینا سرامیک 29 ساله به طور متفاوتی به تأثیر تاج در زندگی خود نگاه کرد. وی درباره تاثیرات شیوع ویروس چینی بر زندگی شغلی و شخصی خود توضیح داد: “مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا تاج را به موقع مدیریت کنم.” ما دائما در حال شستشو و ضد عفونی هستیم. غذایی که می خوردیم و در بیرون خانه سفارش می دادیم حذف می شد و البته سن ما دو برابر آشپزخانه بود. اما اکنون که ما یاد گرفته ایم که با تاج زندگی کنیم ، من می دانم چگونه می توان همه چیز را به سرعت ضدعفونی کرد و سفارش غذا از بیرون را آسان تر کرد. عادت کردن به این سبک زندگی جدید به تدریج جای خود را به جایی رساند که اکنون زمان کمتری را صرف کارهای روزمره می کنم. نه تنها کمتر از سال گذشته ، بلکه کمتر از روزهای تاجگذاری.

در مشکل شستشو و ضدعفونی ظروف

تعداد زیادی از پاسخ دهندگان با پرداختن به مسائل مربوط به شستشو و ضدعفونی این روزها تأکید کردند که بسیاری از روزهای آنها به این مسائل اختصاص دارد. عطیه می گوید: من به خانه آمدم و دوش نگرفتم. این امر امروز غیرممکن است. من باید هر روز دوش بگیرم ؛ چون می ترسم لباس یا موهایم کثیف باشد. از طرف دیگر ، هر بار که خرید می کنید ، یعنی حداقل 15 دقیقه باید برای ضدعفونی و شستشو صرف شود. گاهی اوقات دو بار در روز باید برای خرید میوه ، سبزیجات ، مواد شوینده ، غذا و غیره بروید. سامان که دانشجوی معماری است و خانه ای در تهران خریداری کرده است ، می گوید: “جدا از هزینه های زیادی که تاج به دلیل خرید ماسک ، مشروبات الکلی و … در طول روز برای ما متحمل شده است ، که برای من غیر ضروری به نظر می رسد. . “

مهمانی های غیر ضروری را حذف کنید

تاج ، البته ، لزوماً زمان را برای افراد افزایش نمی دهد. مینا یکی از کسانی است که مناطق مثبت ویروس تاج را شناسایی کرده و در مورد آنها توضیح می دهد: من خانه دار بودم و هستم. برای من ، تاج واقعاً مهم نیست که چگونه کارها انجام می شود ، اما این واقعیت که ما می توانیم از مهمانی های غیر ضروری به بهانه تاج جلوگیری کنیم بدون این که کسی ناراحت و ناراحت شود ، به خودی خود به من اجازه می دهد زمان بیشتری را به امور شخصی روزانه خود اختصاص دهم. به از سوی دیگر ، من همزمان ازدواج کردم و مراسمی را برگزار کردم که می توانست دو برابر بیشتر از آن زمان ، پول و انرژی من را به طریقی ساده تر هزینه کند که شاید قبلاً جرات انجام چنین کاری را نداشتم.

درباره مشکلات کار در خانه

از ابتدای امسال ، رعنا کارهای زیادی را در خانه انجام می دهد. او معتقد است که استفاده از سیستم خانگی ، اینترنت کند در خانه و غیره به همین دلیل است که گزارشی که می تواند یک ساعت کار در محل کار من به پایان برساند ، گاهی اوقات تا 3 ساعت در خانه طول می کشد. “حالا تصور کنید در این بین ، چون من همکارانم را نمی بینم ، مدام با آنها در ارتباط هستم و در وسط برق چراغ روشن است!”

مشکل در آموزش آنلاین و خانه داری

و در اینجا زنان بیشتر درگیر یک مشکل رایج هستند که به دلیل اجبار جامعه به عنوان یک مشکل بزرگتر شناخته شده است: “مراقب آن باشید و به صورت آنلاین آموزش ببینید!” در حقیقت ، به دلیل تقسیم جنسیتی کار ، مسئولیت ها و مراقبت های خانگی عمدتا زن تلقی می شوند و این نقش های جنسیتی ، یعنی مسئولیت ها و انتظارات تحمیل شده به هر دو جنس ، می تواند زنان را از ورود به بازار کار یا ارتقاء در محل کار باز دارد. به متوقف می شود. بر اساس آمارهای مربوط به سکونت افراد جامعه ، متوسط ​​زمانی که مردان و بیشتر برای اقتصاد کشور صرف می کنند 1 ساعت 17 دقیقه و زنان 5 ساعت 25 دقیقه است. علاوه بر این ، زنان جوان 15 تا 24 ساله به طور متوسط ​​فقط 34 دقیقه در روز در محل کار و فعالیت های کاری و 4 ساعت 5 دقیقه در کارهای خانه وقت می گذارند. از سوی دیگر ، جوانان 2 ساعت و 39 دقیقه در محل کار و تنها یک ساعت و 17 دقیقه در خانه می گذرانند. از سوی دیگر ، نتایج نظرسنجی نیروی کار در سال 1394 نشان می دهد که حدود 72 درصد از زنان غیرفعال مسئولیت های شخصی یا خانوادگی را مهمترین مانع کار در بازار کار نامیده اند. تاج قطعاً اوضاع را تشدید کرد. زیرا نیاز به بهبود بهداشت و ضدعفونی و شستشوی وسایل ، لوازم و قسمتهای مختلف خانه و همچنین تفکیک و ضدعفونی پوشاک ، مسئولیت های جدیدی (با تعاریف و استانداردهای نادرست) به زنان داده است. علاوه بر این ، هنگامی که سایر اعضای خانواده از راه دور کار می کنند ، به طور کلی کارهای خانه از جمله آشپزی ، سرگرمی اعضای خانواده و شستشو افزایش می یابد.

علاوه بر این ، شیوع ویروس کرونا باعث شد زنان وظایف مراقبت بیشتری را انجام دهند. از یک سو ، به دلیل خطر ملاقات با پرستار در خانه و مراجعه به بیمارستان ها ، و از سوی دیگر – به دلیل وخامت اوضاع اقتصادی ، این وظایف به طور فزاینده ای به زنان محول می شود. علاوه بر همه این شرایط ، هنگام دریافت آموزش از راه دور ، زنان مجبور می شوند که وظیفه تربیت فرزندان خود را بر عهده بگیرند و زمان زیادی را صرف تکالیف و مسائل آموزشی فرزندان خود ، به ویژه در مقطع ابتدایی کنند. »

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا