علیرضا قربانی ماجرای کنسرت امریکا را توضیح داد

از شامگاه پنجشنبه 13 فروردین ماه، اخبار متعددی در رسانه های داخلی و خارجی مبنی بر ممانعت آمریکا از ورود علیرضا گاربانی خواننده ایرانی و گمانه زنی درباره دلایل آن منتشر شد. خبری که باعث شد این هنرمند با نادرست خواندن برخی از آن ها در ویدئو، اصل ماجرا را توضیح دهد.

به گزارش خبر روزانه، علیرضا گاربانی در ویدئویی که پس از ورود به ایران منتشر کرد، گفت: یادآور می‌شوم که از شب گذشته تقریباً بسیاری از خبرگزاری‌های داخلی و بین‌المللی و حتی شبکه‌های بین‌المللی و فارسی زبان این خبر را منتشر کرده‌اند. این امر باعث نگرانی و ناراحتی برخی از دوستان و عزیزانی شده که اخبار فرهنگ و هنر را دنبال می کنند. من می خواهم به چند نکته مختصر و مختصر اشاره کنم تا به شما در حل مشکلاتتان کمک کند. »

این هنرمند در توضیح این ماجرا گفت: برای اجرای کنسرت با ارکستر سمفونیک پاسیفیک کالیفرنیا و بنیاد فرهنگی فرهنگ به آمریکا دعوت شدم و آن را در تورنتو گرفتم و در بدو ورود و ورود به فرودگاه تورنتو که هم مرز است. ایالات متحده آمریکا از اداره کنترل گذرنامه، افسر مورد نظر طبق روال معمول سوالات مختلفی از جمله اینکه ویزا از کجا آمده، شرایط ورود، که پاسخ داده شده است، پرسیده است، اما در نهایت افسر مربوطه توضیح می دهد که طبق قوانین و مقرراتی که وجود دارد اجازه نمی دهند از بخش کنترل پاسپورت بیشتر بروم و با این ویزا وارد آمریکا شوم. بخش صادر کننده ویزا و این کارمند.”

علیرضا گاربانی گفت: موسسه حقوقی من و یک وکیل من در آمریکا با احترام و تمام تلاش خود را برای گرفتن علت اصلی و گزارش قانونی هم از کنسولگری و هم از مرز و گمرک و فرودگاه تورنتو انجام می دهند، اما این عزیزان چطور؟ به ذهن آنها می رسد که از سال 2019 قانونی را تصویب کرده اند که همه را شامل می شود. این بدان معناست که همه حتی من که پس از فارغ التحصیلی از سال 1969 تا 1971 دو سال را در KVIR گذراندم، از صدور ویزا و ورود به آمریکا منع می‌شویم. این قانون عمومی است و شامل همه افراد می شود. اکنون این تنها چیزی است که به ذهن می رسد و ممکن است شامل ویزا باشد.

به گفته این خواننده، «تا کنون خبری که منتشر شده صحت دارد، اما پس از آن تقریباً تمام آنچه گفته شد تحریف و کذب است».

قربانی با تاکید بر اینکه دفتر حقوقی وی می تواند اخبار را برای بازگرداندن وضعیت فرد یا افرادی که این خبر را منتشر کرده اند دنبال کند، افزود: البته لس آنجلس تایمز اولین جایی بود که این خبر به صورت رسمی منتشر شد و رسانه ها همچنین بسیار مهم و قابل اعتماد است اما آنها باید اصلاحاتی را انجام دهند و شرکت حقوقی آنها را زیر نظر دارد. «منظورم این است که این خبر که من از کنترل گذرنامه عبور کرده‌ام یا اینکه سوار هواپیما شدم و روی صندلی خود نشستم، مرزبانان آمدند و مرا از هواپیما پیاده کردند، یا اینکه من یک تابعیت دوگانه کانادایی هستم، همه جعلی است. ».

وی خطاب به حضار گفت: آنچه هست و من گفتم این قانونی است که ایجاد شده است و در پایان برای شما آرزوی بهترین ها را دارم. از اینکه بلیط های این نمایش مدت ها پیش فروخته شده بود و بیش از هزار نفر می خواستند، بسیار ناراحت و متحیر شدم. برنامه ریزی خیلی خوبی داشتیم که بتوانیم به آنها خدمت کنیم اما خب این اتفاق برای من نیفتاد و نتوانستم خدمت کنم و امیدوارم به زودی نه تنها در آمریکا بلکه در کشورهای مختلف این کار را انجام دهم. در میان دوستان و علاقه مندان و وقتی اوضاع آرام شد، تاج، می توانم با عشق در بین مردم در شهرهای مختلف ایران باشم و برنامه های مختلف و البته تهران و برنامه های بین المللی خود را داشته باشم. من برای شما بهترین ها را آرزو میکنم. شما را به خدای متعال می سپارم و گزاف نیست اگر بگویم برای حضور و توجه شما و وجود شما و محبت شما ایستاده ایم. از اینجا دست تک تک شما عزیزان هستم. خداحافظ. ”

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا