عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح میدان امام حسین (ع) اراک آغاز شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، سید وحید میرنظامی ظهر یکشنبه در مراسم حفاری و شروع پروژه عبور ناهموار میدان امام حسین (ع) اراک گفت: سرعت و کیفیت پروژه ها – یکی از الزامات شورا در زمینه ساختمان و پروژه تقاطع میدان امام حسین (ع) یکی از شلوغ ترین نقاط ورودی به شهر اراک پس از چهارراه سردار-شهید-سلیمانی ، اولویت دوم شهرداری خاتم الانبیاء و قرارگاه سازندگی (ص) آن واقع شده است.

وی ادامه داد: این پروژه مکمل عملکرد تقاطع سردار شهید سلیمانی است و نقش موثری در تسهیل تردد در شمال شهر دارد.

به گزارش آنلاین ، محمد جعفرپور نیز در این مراسم گفت: شهر اراک تک هسته ای و دارای مدل شعاعی است و برای کاهش بار ترافیکی در مرکز شهر و انتقال آن به کمربند حلقه ، مجبور به ساخت چنین پروژه هایی. “

سرپرست شهرداری اراک گفت: پروژه میدان امام حسین (ع) از نظر اهمیت بعد از تقاطع شهید سلیمانی اولویت دوم برای شهر و شهرداری اراک است ، زیرا این نقطه از شهر شلوغ و مستعد تصادف است. دوستت دارم به همین دلیل فعالیت اجرایی این پروژه آغاز شد.

جعفرپور افزود: مساحت احداث این پروژه 1500 متر مربع است و هزینه این پروژه 400 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی توجه خود را به این امر جلب کرد: با توجه به بودجه سال 1400 ، اجرای سه پروژه و تقاطع نابرابر شامل تقاطع سردار حاج حاج قاسم سلیمانی با 80 درصد پیشرفت فیزیکی ، خمینی در سه جهت (ورودی شهر اراک) و پروژه میدان امام حسین (ع) علاوه بر پروژه شهید سلیمانی با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به عنوان پیمانکار منعقد شده است.

عملیات عبور از سطح میدان امام حسین (ع) اراک آغاز شده است

رئیس کمیسیون فنی ، عمرانی ، حمل و نقل و شهرسازی شورای شهر اراک نیز در این مراسم اظهار داشت: تلاش می کنیم با ظرفیت موجود شهرداری و کمک پیمانکاران در اسرع وقت پروژه را افتتاح کنیم. . “

علی چگینی افزود: به دلیل حجم تردد و موقعیت منطقه ، بیشترین تصادفات را در این قسمت از شهر شاهد هستیم و به همین دلیل این پروژه در اولویت شهرداری قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: 2 تقاطع نابرابر همچنین به عنوان بخشی از این پروژه ساخته می شود و ماشین آلات سنگین از تقاطع پایینی عبور می کنند.

دکمه بازگشت به بالا