عون در آستانه سالروز انفجار بندر بیروت: حقیقت روشن می‌شود و گناهکاران مجازات می‌شوند

میشل عون در سخنرانی خود در لبنان در آستانه 4 آگوست و اولین سالگرد انفجار بندر بیروت ، به روح همه کشته شدگان این فاجعه بزرگ سلام کرد و به مجروحان ، قربانیان و عزیزان از دست رفته تسلیت گفت. یا خانه و ملک.

به گزارش خبر روزانه ، به نقل از روسیا الیوم ، میشل عون ، رئیس جمهور لبنان گفت: من در برابر ثبات ملتی که همه بلایا در برابر آن جمع شده اند ، تعظیم می کنم و سر خود را خم می کنم.

وی خاطرنشان کرد: “من با تمام وجود با پایتخت محبوب ما بیروت صحبت می کنم: حقیقت روشن می شود و هر گناهکاری مجازات می شود و شما زنده خواهید شد.”

رئیس جمهور لبنان خاطرنشان کرد که در 4 آگوست سال گذشته بیروت پاره شد و بسیاری از قلب ها شکسته شد ، افراد بی گناهی از دست رفتند که اگر این همه غفلت ، بی مسئولیتی در طول سالها و در سطوح مختلف انباشته شده بود ، از بین نمی رفتند. مقامات موفق شدند خطرات مادی را که منجر به فاجعه شده بود حذف کنند.

عون تاکید کرد که درد خانواده ها و دوستان را که عزیزان خود را در این انفجار از دست داده اند درک می کند و خود را یکی از کسانی می داند که عزیزان خود را در آن روز از دست داده است.

وی افزود: “من عصبانیت از حقوق مردم را درک می کنم. خشمی که روزهای سخت دوچندان کرده است. اگر آنها آن را نه با حرف و عمل بلکه با اقدامات عملی احساس کنند ، توبیخ آغاز شده و عاملان انفجار محاکمه خواهند شد.

عون تاکید کرد که با نخست وزیر موقت مطابق قانون اساسی همکاری می کند تا همه موانع تشکیل دولت نجات را برطرف کند.

وی افزود: من به همراه خانواده شهدا قول می دهم که خون ریخته شده هدر نرود و حقیقت روشن شود و مسئولان این فاجعه مجازات عادلانه دریافت کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا