عکس | سردار آزمون دومین مهاجم برتر بوندس‌لیگا!

سردار آزمون در نقل و انتقالات زمستانی ۲۰۲۲ با ۲/۵ میلیون یورو راهی بایرلورکوزن شد. او هرچند در یک سال اول حضورش در این تیم شرایط خوبی نداشت اما با ورود ژابی آلونسو شرایط آزمون به کلی تغییر کرد و این مهاجم ۲۸ ساله به مهره‌ای کارآمد و ذخیره‌ای طلایی تبدیل شد.

هرچند سردار در طول فصل گذشته بوندسلیگا تنها ۹۱۸ دقیقه به میدان رفت و ۴ گل به ثمر رساند، اما داده‌های آماری مربوط به وضعیت تهاجمی تیم ها نشان می دهند این مهاجم ایرانی در روند موقعیت سازی و خطرساز بودن تیمش کاملا تاثیرگذار بوده و یکی از برترین بازیکنان لیگ در این زمینه بوده است.

تاثیر چشم‌گیر آزمون در روند تهاجمی لورکوزن

بر اساس داده‌ آماری xT که به طور خلاصه میزان خطرساز بودن تیم‌ها و موفقیتشان در ایجاد تهدید روی دروازه حریفان را نشان می دهد، سردار آزمون هرگاه برای بایرلورکوزن بازی کرده، خطرساز بودن خط حمله تیمش را به طور میانگین ۰/۳۴ افزایش داده است! تنها سباستین هالر با ۰/۴۴ رتبه بالاتری از آزمون در بین تمامی بازیکنان حاضر در بوندسلیگا دارد. گفتنی است نام بازیکنان مطرحی چون توماس مولر و کینگزلی کومن در رتبه های بعدی این لیست قرار دارد و بدترین بازیکن لیگ از نگاه این فاکتور آماری هم نامی است که انتظار شنیدنش را نداریم: جود بلینگام.

گفتنی است این آمار بدون درنظر گرفتن دروازه‌بان‌ها و مدافعین میانی محاسبه شده و تنها داده‌های آماری بازیکنانی که بیشتر از ۵۴۰ دقیقه به میدان رفته‌اند را مورد بررسی قرار داده است.

عکس | سردار آزمون دومین مهاجم برتر بوندس‌لیگا!

257 251

دکمه بازگشت به بالا