غسان ابوسته: اسرائیلی‌ها با همدستی غرب به نسل‌کشی ادامه می‌دهند

جراح بریتانیایی-فلسطینی بازگشته از غزه می‌گوید: اسرائیلی‌ها با همدستی آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و همه این کشورها به نسل‌کشی خود در غزه ادامه می‌دهند.

به گزارش خبر روزانه، دکتر غسان ابوسته، جراح بریتانیایی- فلسطینی تاکید دارد که ممنوعیت اعمال شده برای ورود وی به اروپا بخشی از تلاش برای «ساکت کردن شاهدان» و «دفن شواهد» جنایاتی است که رژی صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد.

ابوسته که بیش از یک ماه در جریان حملات رژیم صهیونیستی در غزه کار می‌کرد و اخیراً رئیس دانشگاه گلاسکو شده، در گفت‌وگو با آناتولی، بار دیگر تاکید کرد که این تصمیم کار «جنایتکارانی است که در یک جنایت شریک هستند.»

او گفت که این بخشی از تلاش رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر «نسل کشی» است که در غزه با همدستی قدرت‌های غربی از جمله ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و آلمان انجام می‌دهد.

او که برای سخنرانی در مراسمی در مجلس سنای فرانسه دعوت شده بود، از ورودش به فرانسه در فرودگاه پاریس ممانعت به عمل آمد و به او اطلاع دادند که با ممنوعیت ورود یک ساله در سراسر کشورهای شنگن مواجه است. هلند نیز که در منطقه شنگن است، ورود ابوسته را به این کشور ممنوع کرده است.

ابوسته به آناتولی گفت که مقامات آلمانی هرگز به او نگفته‌اند که ممنوعیت گسترده‌تری را برای حرکت او در اروپا وضع می‌کنند: مقامات آلمانی به من اطلاع ندادند. آنها در واقع به من گفتند که من فقط یک ماه از آلمان محروم هستم و فقط آلمان. این سندی است که به من و وکیلم دادند. دلیل این محدودیت‌ها این است که آنها می‌خواهند مطمئن شوند که من در هیچ کشور اروپایی صحبت نمی‌کنم. این تصمیم را در دادگاه‌های آلمان به چالش کشیده‌ام. آنها این کار را انجام می‌دهند زیرا این کار جنایتکارانی است که در یک جنایت شریک هستند. وقتی شما در جنایتی شریک هستید، کاری که انجام می‌دهید این است که شاهدان را ساکت می‌کنید و شواهد را دفن می‌کنید.

وی افزود: اسرائیل با همدستی غرب به نسل کشی خود ادامه می‌دهد.

ابوسته در مورد وضعیت کنونی غزه گفت: بیمارستان ابویوسف النجار اخیراً باید متروکه شده باشد و بیمارستان اروپایی به عنوان آخرین مرکز درمانی فعال باقی مانده است. وی بار دیگر تاکید کرد که هیچ جای امنی در غزه وجود ندارد، زیرا حتی مناطقی که اسرائیلی‌ها می‌گویند امن هستند امروز بمباران می‌شوند. سازمان‌های بشردوستانه در تلاش هستند تا تیم‌های خود را بیرون ببرند. دیگر هیچ کمکی وارد نمی‌شود زیرا تانک‌های اسرائیلی در داخل گذرگاه رفح هستند. اسرائیلی‌ها با همدستی آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و همه این کشورها به نسل کشی خود ادامه می‌دهند. آنها می‌توانند این جنگ را متوقف کنند. اگر بخواهند می‌توانند جلوی این نسل‌کشی را بگیرند، اما این را نمی‌خواهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا