عمومی

فردا بزرگترین مرکز درمان ناباروری جنوب کشور راه‌اندازی می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، پروفسور علی ملک حسینی عصر دوشنبه در نشست مطبوعاتی که به مناسبت افتتاح و راه‌اندازی مرکز رویان ابوعلی سینا (شامل مراکز پزشکی باروری و ژنتیک پزشکی) و درمانگاه سعدی شیرازی در سالن جلسات بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خیریه پیوند اعضای ابوعلی سینا شهر صدرا برگزار شد گفت: کمک به بهبود باروری بانوان مسأله‌ای حیاتی است و قرار است به میمنت عید غدیر دو مرکز ژنتیک درمانی رویان ابوعلی سینا و همچنین مرکز درمانی سعدی شیرازی ذیل بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا راه‌اندازی شود.

پدر پیوند اعضای ایران گفت: این آئین به مناسبت عید غدیر فردا با حضور مسئولان کشوری از جمله رئیس جهاد دانشگاهی و رئیس پژوهشگاه رویان و مسوولانی از وزارت بهداشت در شیراز برگزار می‌شود.

مؤسس بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا با بیان اینکه بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا، از نظر تعداد پیوند در سال و توان علمی بزرگترین مرکز پیوند اعضای دنیا است افزود: سه مرکز جدید ذیل این مرکز که تمام رشته‌های پزشکی مورد نیاز بیماران را پوشش می‌دهد در شیراز راه‌اندازی می‌شود تا شیراز قطب درمان ناباروری جنوب کشور شود.

بیمارستان ۱۱۰۰ تختخوابی درمان سرطان در شیراز ساخته می‌شود

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به ساخت دانشگاه جامع بوعلی سینا در آینده نزدیک، از ساخت بیمارستان ۱۱۰۰ تختخوابی درمان سرطان مجاور بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا خبر داد و گفت: بیمارستان توان‌بخشی مرحوم آیت‌الله امامی کاشانی با ۲۰۰ تخت نیز به زودی پذیرای بیماران قطع نخاع و زخم بستر خواهد شد.

ملک‌حسینی خبر از راه‌اندازی درمانگاه سعدی شیرازی به مناسبت عید غدیر در بیمارستان ابوعلی سینا داد و گفت: با توجه به خیریه بودن این مراکز دست خیران نیک‌اندیش را جهت کمک به این مراکز می‌فشاریم.

وی ضمن قدردانی از زحمات استاندار فارس و پیگیری‌های وی گفت: فردا در روز مبارک عید غدیر مجهزترین مراکز ژنتیک را در این بیمارستان راه‌اندازی خواهیم کرد.

ملک حسینی همچنین خواهان احداث یک ایستگاه خط مترو در این مکان در آینده شد و گفت: باید رفت و آمد بیماران تسهیل یابد.

بیشترین عمل پیوند دنیا در بیمارستان ابوعلی سینا شیراز انجام می‌شود

در ادامه این نشست رئیس بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا با بیان اینکه این بیمارستان مجهزترین بیمارستان خاورمیانه و یکی از بیمارستان‌های مجهز دنیا است گفت: مرکز پیوند اعضای ابوعلی سینا از نظر تعداد پیوند یکی از بزرگترین مراکز پیوند دنیا و حتی شاید بتوان گفت بزرگترین آن باشد.

محمدباقر خسروی با بیان اینکه ماهانه بین ۶۰ تا ۹۰ عمل جراحی قلب در این بیمارستان انجام می‌شود افزود: فقط در خرداد نزدیک به ۱۰۰ عمل پیوند در این مرکز انجام شد.

وی با بیان اینکه با هدف درمان ناباروری، مرکز آی وی اف فردا در این بیمارستان افتتاح خواهد شد، گفت: این مرکز آی وی اف در این مورد بالاترین درجه رتبه‌بندی را از وزارت بهداشت اخذ کرده و با داشتن ۳ اتاق عمل و دستگاه‌های پیشرفته یکی از پیشرفته‌ترین مراکز آی وی اف در ایران است که روش‌های مختلف درمان ناباروری را جزو خدمات خود قرار داده است.

مدیر مرکز خیریه رویان بوعلی سینا هم با بیان اینکه قرار است دانشگاه نسل ۳ بیمارستان بوعلی سینا در این مکان احداث شود گفت: مؤسسه رویان ابوعلی سینا تلفیق مرکز پیوند اعضای ابوعلی سینا و پژوهشگاه رویان است که با کمک استاندار و خیرین به این نقطه رسیده است.

هدف ما احداث مرکز ملی پارکینسون ذیل بیمارستان ابوعلی سینا است

عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با بیان اینکه متأسفانه یک پنجم زوج‌های ما نابارور هستند یا تجربه ناباروری دارند گفت: این مراکز در حوزه درمان ناباروری و ژنتیک برای کمک به جامعه ۴ میلیونی زوجین نابارور در کشور تأسیس می‌شود.

حسین بهاروند افزود: مرکز پزشکی شکیبا نیز در مباحث ژنتیکی و تشخیص بیماری‌های جنین کمک می‌کند و هدفش کمک به باروری زوجین است.

عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان افزود: بنا داریم با توجه به نبود مرکزی برای بیماران پارکینسون، مرکز ملی پارکینسون را نیز ذیل بیمارستان بوعلی سینا با کم خیران راه‌اندازی کنیم.

به گزارش آنلاین در ادامه این نشست رئیس مرکز پزشکی باروری بوعلی سینا هم با بیان اینکه بزرگترین و مجهزترین مرکز درمان ناباروری جنوب کشور فردا به میمنت عید غدیر در این مکان احداث خواهد شد گفت: تمام تلاش ما این است که این مرکز کانون تمرکز تجهیزات روز دنیا و نخبگان این حوزه شود.

مریم زارع با اشاره به افتتاح دو مرکز ژنتیک پزشکی در مراسم فردا گفت: وجود آزمایشگاه جنین‌شناسی فوق پیشرفته کمک بزرگی به مرکز درمان ناباروری می‌کند و این مرکز با ارائه خدمات اهدای تخمک به صورت محرمانه، ارائه خدمات روان‌شناسی و یوگای باروری، اهدای قلب جنین و ارائه خدمات پیشرفته درمان ناباروری مردان به قطب جنوب کشور تبدیل خواهد شد.

در پایان این نشست امیر امیری‌کیا رئیس مرکز ژنتیک پزشکی شکیبا نیز ابراز امیدواری کرد این مرکز با تکمیل واحدهای مختلف خود بتواند کمک بزرگی به درمان ناباروری و جوانی جمعیت کشور کند.

دکمه بازگشت به بالا