فروش ۲۱۱ میلیارد تومانی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب

خبر روزانه/ کوم معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: لازم به ذکر است که در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب که اخیراً به پایان رسید با فروش ۲۱۱ میلیارد تومانی با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم مواجه شدیم، ضمن اینکه برای همه ناشران تلاش شد. از جمله برای انتشارات. ”کوچک برای استفاده از فرصت های شخصی و مجازی این نمایشگاه.

مراسم تودیع با حضور دکتر سید محمد هاشمی معاون حقوقی وزیر مجلس و استان ها برگزار شد.

در این مراسم با تکریم و تجلیل از سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل سابق فرهنگی و اداری استان قم، امیرعلی عموزاده به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

سید محمد هاشمی با تاکید بر دوازده نکته حکم مدیرکل فرهنگ اسلامی و رهبری استانداری قم یکی از نکات را به صورت ویژه تبیین کرد و گفت: همه ابعاد حکمرانی است. یکی از مهمترین مصادیق لزوم کمک، راهنمایی و مداخله حوزه انقلابی، مسائل فرهنگی است.

معاون حقوقی مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه اداره کل فرهنگ اسلامی و نهاد رهبری استان قم تنها یک مجموعه استانی نیست، بلکه رسالت بین المللی آن در جهان اسلام است. دنیای تشیع و عقبه نظری وی افزود: وظیفه ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم این است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را با حوزه انقلابی پیوند بزند و به وزارت رهبری کمک کند تا نظام را از عقبه بازگرداند. این مهم را از اداره کل فرهنگ و رهبری استان قم داریم.

سخنگوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تصریح کرد: از آنجایی که دولت آیت‌الله رئیسی یک دولت انقلابی و موظف به حفظ ارزش‌ها است، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حفظ مردم متدین، انقلابی و بومی را در نظر دارد. ارزش‌ها را خط قرمز خود قرار می‌دهد. «البته همه می‌دانند که دستیابی به این امر دشواری‌های خود را دارد، اما اراده ما در وزارت فرهنگ و معارف برای این مهم مهم است. در این راستا در مدت کوتاهی کارهای بسیار خوبی انجام شد به عنوان مثال جشنواره فیلم فجر که در سال اول آن طبیعتا فقط برگزارکننده آن وزارت فرهنگ و رهبری بود و هیچ یک از تولیدات آن متعلق به دولت سیزدهم نبود.

دکتر سید محمد هاشمی سپس گفت: شایان ذکر است که در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب که اخیراً به پایان رسید، با فروش ۲۱۱ میلیارد تومانی، با بازخورد بسیار خوبی از سوی مردم مواجه شدیم و در عین حال تلاش‌هایی برای همه ناشران از جمله چاپ‌های کوچک انجام شد. از فرصت های شخصی و مجازی این نمایشگاه استفاده کنید.

معاون جهت یابی وزیر ارشاد با پالایش دقیق کتاب ها و ارائه غذای سالم فرهنگی در نمایشگاه کتاب تاکید کرد: متاسفانه در فضای مجازی که گاهی یک قاب عکس می تواند حقایق را مخدوش کند، با بی عدالتی مواجه می شویم.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: رسانه های انقلاب به دنبال این هستند که اولاً موضوعات را به طور کامل و جامع مطالعه کنند و قبل از پاسخگویی، بازرسی مناسب انجام دهند و ثانیاً در پیشرفت.” با فرض اینکه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیروهای انقلابی تصمیم گیری و اقدام کنند، مشکلات را بررسی کنند و ثالثاً کاستی ها را در رابطه با سایر اقدامات مثبت تحلیل کنند.

سیدمحمد هاشمی با اشاره به نظرات برخی از سخنرانان این نشست، تاکید کرد: دبیرخانه شعر آیینی که در سخنرانی مجاهد بزرگوار به آن اشاره شد، امر بسیار مهمی است که وزارت فرهنگ و رهبری – همانطور که وزیر پیش از این نیز به آن اشاره کرده است. اعلام شد – محقق خواهد شد.

معاون حقوقی وزارت ارشاد در پایان با تبریک به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اهالی فرهنگ و هنر استان قم، بار دیگر از زحمات مدیرکل سابق فرهنگ اسلامی و اداره کل فرهنگ و هنر استان قم تقدیر کرد. و برای مدیرکل جدید آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا