قاچاقچی اموال تاریخی گلستان دستگیر شد

خبر روزانه/ گلستان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از دستگیری قاچاقچی اموال تاریخی در گرگان و توقیف 11 محوطه تاریخی خبر داد.

رحمان فرمانی در گفت وگو با خبر روزانه، اظهار کرد: با همکاری ویژه پلیس امنیت اقتصادی گرگان و قرارگاه عملیاتی اداره کل میراث فرهنگی استان در مرکز استان گرگان، فعالیت های جداگانه ای در زمینه قاچاق تاریخی و فرهنگی انجام می شود. ارزش های. پس از اخذ وکالت، وارد منزل مرد شدند و شروع به بازرسی از وی کردند.

وی با بیان اینکه با بازرسی 11 ارزش فرهنگی از منزل وی، خرما کشف و ضبط شد، افزود: طبق تحقیقات انجام شده متهم یکی از حفاران غیرمجاز منطقه است که توسط ماموران پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: نیروهای اداره حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان به صورت شبانه روزی مناطق تاریخی استان را رصد می کنند. و هرگونه گزارش و اخبار تخلف به سرعت پیگیری خواهد شد.

فرمانی از همه اهالی استان خواست در صورت مشاهده مواردی در این زمینه با شماره تلفن 32241557-021 تماس بگیرند و گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا از اموال و اماکن تاریخی حفاظت و حفظ کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا