قم نیازمند ۴۰ کتابخانه عمومی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی توکلیان شامگاه شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: کتابخانه مرکزی قم 26 اسفند سال گذشته تکمیل و آماده بهره برداری شد اما با وجود این به دلیل برخی نواقص امکان استفاده از این کتابخانه وجود ندارد. مرکز .

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: امیدواریم با مشارکت خیرین و خیرین مشکلات این کتابخانه مرتفع شود.

توکلیان گفت: در سفر رئیس جمهور به قم 15 میلیارد تومان برای تکمیل کتابخانه مرکزی قم درخواست شد که 10 میلیارد تومان آن تخصیص یافت که بخشی از آن در اختیار ارشاد قرار گرفت و بخشی دیگر نیز پیش از این تخصیص خواهد یافت. بازدید دوم

وی بیان کرد: سال گذشته 8 میلیارد تومان برای تجهیز کتابخانه قم هزینه شد که البته هنوز هم در زمینه سرمایش و گرمایش و همچنین آسانسور مشکل دارد که امیدواریم تلاش مسئولان انجام شود. این پروژه. در اسرع وقت تکمیل و در اختیار مردم قم قرار خواهد گرفت.

مساحت کتابخانه های استان قم 15 هزار متر مربع است

رئیس اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: در حال حاضر وسعت کتابخانه های استان قم 15 هزار متر مربع است که با افتتاح کتابخانه مرکزی قم به 18 هزار متر مربع افزایش می یابد.

توکلیان با بیان اینکه منطقه پارتیزان کتابخانه عمومی ندارد، گفت: این مطالبه جدی شهروندان و اقشار فرهنگی منطقه است و نهاد کتابخانه های عمومی نمی تواند به صورت قانونی مالکیت کتابخانه یا فعالیت در حوزه ساختمانی داشته باشد و فقط می تواند. از کتابخانه استفاده کرده و آن را تجهیز کنید.

وی با بیان اینکه 24 کتابخانه در استان قم وجود دارد، گفت: استان قم برای رفع نیازهای جامعه در استان به 40 کتابخانه عمومی دیگر نیاز دارد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: در حال حاضر 27 هزار عضو فعال در کتابخانه های عمومی استان قم وجود دارد.

توکلیان گفت: 3700 کتابخانه در کشور وجود دارد که بیش از 7000 کتابدار در این کتابخانه ها فعالیت می کنند تا بسته به نیاز مشتریان و در صورت عضویت فردی در یکی از کتابخانه ها، خدمات متنوعی را در قالب فرهنگی و اجتماعی ارائه دهند. می تواند از همه این کتابخانه ها خدمات دریافت کند.

در هفته کتاب، عضویت در کتابخانه های استان قم رایگان است

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: در 3 آبان ماه به مناسبت هفته کتاب، عضویت کتابخانه های استان قم رایگان است، البته عضویت هزینه چندانی ندارد و افرادی که کتاب گرفتند و موفق نشدند بازگرداندن آنها در این هفته جریمه نخواهد شد. .

وی گفت: یکی از وظایف کتابخانه های عمومی در جامعه ارتقای سواد رسانه ای در سطوح مختلف است که البته بدون مشارکت فعال رسانه ها امکان پذیر نیست. مقدمات برنامه ریزی و اجرای دوره ها در کتابخانه های استان قم در حال انجام است.

توکلیان گفت: با توجه به کنگره ملی شهدای استان قم، پیشنهاد شد که هر خانواده یک کتاب حفاظت مقدس را به اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم اهدا کند تا در یک مخزن متمرکز جمع آوری و در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

رئیس اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: بیش از 400 نابینا در کتابخانه های استان داریم که قم در این زمینه پیشتاز است.

توقف خط تولید کتاب بریل در استان قم به دلیل گرانی کاغذ

وی بیان کرد: خط تولید کتاب بریل در استان قم مدتی است که به دلیل مشکلاتی از جمله گرانی کاغذ برای این کار غیر فعال بوده و امیدواریم وزارت ارشاد و ارشاد در زمینه کاغذ کمک های ویژه ای داشته باشد. تولید

رئیس اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم با بیان این مطلب گفت: کتاب «نبرد تک خان» درباره شهادت طلبه های گروه سرود مدرسه قطب راوندی قم تهیه و تنظیم شده است که در ادامه تقدیم می شود. هفته و رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار اخیر با دست اندرکاران برگزاری دیدار کردند، کنگره ملی شهدای استان قم تاکید کرد که باید به این موضوع توجه شود.

دکمه بازگشت به بالا