لودریان: خطر آپارتاید بلند مدت اسرائیل وجود دارد

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس ، وزیر امور خارجه فرانسه یکشنبه شب در تهران در مورد خطرات آپارتاید طولانی مدت در فلسطین اشغالی هشدار داد و فلسطینی ها نمی توانند به یک کشور مستقل برسند.

به گزارش تایمز اسرائیل ، ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه با رسانه های فرانسوی درباره درگیری های اخیر صهیونیست ها و اعراب در چندین شهر فلسطین اشغالی و ادامه آپارتاید توسط رژیم صهیونیستی هشدار داد. وی یکی از اولین مقامات عالی رتبه فرانسوی بود که اصطلاح آپارتاید را برای اشاره به رژیم اسرائیل به کار برد.

لودریان گفت: “این به وضوح نشان می دهد که اگر در آینده راه حل دیگری غیر از راه حل دو کشور داشته باشیم ، عناصری خواهیم داشت که یک آپارتاید قوی را تشکیل می دهند.”

لودریان افزود که اگر رژیم اسرائیل بر اساس یک کشور به زندگی خود ادامه دهد و همچنین وضع موجود را حفظ کند ، خطر آپارتاید بسیار زیاد خواهد بود. وی افزود که وضعیت موجود چنین موردی را ایجاد می کند.

روز یکشنبه ، شبه نظامیان صهیونیست با نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی درگیر شدند و با تشدید درگیری ها و حمایت از ورود شهرک نشینان افراطی ، دست کم شش فلسطینی را دستگیر کردند.

روز یکشنبه ، 19 روز پس از بسته شدن باب المهاربه (یکی از دروازه های مسجدالاقصی) ، صهیونیست ها آن را به روی شهرک نشینان صهیونیست باز کردند تا با حمایت امنیتی پلیس اسرائیل بتوانند تحت امنیت بیشتر وارد مسجد الاقصی شوند. و نیروهای ویژه. درگیری بین شبه نظامیان صهیونیست ، ممنان و کارکنان حرم درگرفت.

پلیس رژیم صهیونیستی صبح امروز حامیان مسجد الکابلی را تخلیه کرد و پس از استقرار در مسجد و اطراف آن ، زمینه را برای ورود ساکنان فراهم کرد. بنابراین ، درگیری ها در مسجد الاقصی پس از سه هفته تعلیق صبح امروز از سر گرفته شد.

به دنبال این حادثه ، وزارت امور خارجه فلسطین ادامه حملات نیروهای امنیتی اسرائیل و شهرک نشینان افراطی به مسجد الاقصی را محکوم کرد و تأکید کرد که این اقدامات تلاش های بین المللی را برای ایجاد ثبات در آتش بس و بازگشت به روند صلح تضعیف می کند.

نبیل ابو رودین سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین رژیم صهیونیستی را از بازگشت به میدان تنش و درگیری با از سرگیری تجاوزات صهیونیست ها علیه مسجدالاقصی ، ادامه محاصره منطقه شیخ جار و بازداشت فلسطینی ها هشدار داد.

انتهای پیام /


دکمه بازگشت به بالا