ماجرای دستبرد به مزارع رمزارز در مشهد

با دستگیری 10 نفر از اعضای یک باند سارق در مشهد ، راز سرقت های سریالی مسلح توسط مزرعه رامزارتز فاش شد.

به گزارش خبر روزانه ، فرمانده انتظامی خراسان رضوی دیروز در مورد پرونده سرقت زنجیره ای معدنچی به روزنامه خراسان گفت: در مشهد ، دست ، پا و دهان نگهبان کارگاه را بستند و با ضرب و شتم و تهدید به کشتن ، در مقابل خانه را تخریب کردند. سرقت. پس از تروریسم با سلاح ، باتوم و شمشیر وینچستر ، آنها تعداد زیادی مولد ارز دیجیتال (ماینر) را سرقت کردند و با ماشین از محل متواری شدند.

سرتیپ محمد کاظم تگوی افزود: در پی گزارش حادثه به پلیس ، بلافاصله گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره پلیس جنایات خشونت آمیز آگاهی خراسان رضوی به محل جنایت رفته و تحقیقات میدانی گسترده ای را آغاز کردند. تحقیقات ویژه کارآگاهان نشان داد که سارقان مسلح اعضای باندی بودند که به طور خاص مزرعه رمزارز را سرقت کردند. این در شرایطی رخ داد که سارقان از دو خودروی پژو پارس و 405 خودرو برای ارتکاب جنایت استفاده می کردند.

به گفته سردار تگاوی ، پس از جمع آوری اطلاعات اولیه ، مشخص شد که پلیس با گروهی معروف و حرفه ای روبرو شده است که ممکن است به اماکن و مراکز خرید معدنچیان دسترسی داشته باشند ، بنابراین گروه تخصصی کارآگاهان تجزیه و تحلیل تخصصی انجام داده و اطلاعات را در چندین زمینه این سرقت ها ادامه داشت ، اما در این بین سه سرقت دیگر در جاده سیمان و کمربند سبز رخ داد که اهمیت این حادثه را دو چندان کرد زیرا جمعیت مسلح باعث ایجاد خطر در برخی از مناطق شهر شد.

وی در مورد بسیج امکانات برای شناسایی عاملان سرقت مسلحانه در مزارع رمضرز گفت: ارتکاب جنایات خشونت آمیز در خراسان رضوی یکی از موضوعات حساسی است که پلیس تمام تلاش خود را برای ریشه کنی و حذف مجرمان انجام می دهد. ، به طوری که وقوع چنین جنایاتی ارتباط مستقیمی با “ایمنی” افراد دارد به همین دلیل ، عملیات شبانه روزی کارآگاهان وارد مرحله جدیدی شده است و کارآگاهان.

تگوی ادامه داد: شناسایی 48 ساعته و فعالیت های نامشهود کارآگاهان منجر به شناسایی چهار سارق شد که در یکی از روستاهای اطراف کمربند سبز مشهد مخفی شده بودند. بنابراین عملیات دستگیری آنها با صدور دستورات ویژه از سوی قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان خراسان رضوی) آغاز شد.

وی به عملیات غیرمنتظره و زنده کارآگاهان اشاره کرد و افزود: همزمان با این عملیات که زیر نظر مستقیم رئیس پلیس آگاهی انجام شد ، چهار سارق حرفه ای به نام های “حسن-تی” ، “مجید-سی” ، “مرتضی -د” و “محمد -ح” دستگیر شدند و در بازرسی از طاق آنها چهار معدنچی به همراه چند کابل بسته و سایر تجهیزات سرقت شده پیدا شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تاکید کرد که با انتقال متهمان به مقر پلیس ، بازجویی های ویژه ادامه یافت و سرانجام سارقان مسلح به سرقت از چهار کارگاه تولیدی رمزارز اعتراف کردند و گفتند که بیش از 100 معدنچی را سرقت کرده اند. سارقان مسلح همچنین پلیس را در معرض سایر اعضای باند و سارقان قرار دادند و اعتراف کردند که آنها کالاهای سرقتی را بین خود تقسیم کرده اند. بررسی حساب های بانکی اعضای این باند نیز نشان داد که آنها از فروش معدنچیان از قاطرها با ترفندی خاص پول دریافت کردند تا اثری از خود به جا نگذارند. یک سری تحقیقات ویژه تاکتیک های پلیس را برای سارقان نشان داد و در چندین عملیات جداگانه چهار قاطر به همراه دو سارق دیگر دستگیر شدند.

وی با تقدیر از دستگاه قضایی و عاملان این پرونده گفت: عملیات گسترده کارآگاهی برای دستگیری چندین فراری دیگر در این پرونده ادامه دارد ، در حالی که تحقیقات نشان می دهد سرقت از اعضای این باند مسلح سارقان در ساعت دو رخ داده است. دیگر مزارع رمضار در مشهد سقوط کردند. وی گفت: “زیرا صاحبان کارگاه های ذکر شده از تمام امکانات امنیتی و حفاظتی استفاده می کردند و سارقان به دلیل صدای آژیر و همچنین وجود تعداد کافی حصار و دوربین های مداربسته و تجهیزات آنها نمی توانستند به محل برسند. تلاش برای سرقت ناموفق بود

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در عین حال به صاحبان مشاغل و تجار توصیه کرد هشدارهای پلیس را جدی گرفته و مشاغل خود را به تجهیزات امنیتی مجهز کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا