ماجرای دفاع شهید علی‌وردی از مقدسات اهل سنت چه بود؟

خبر روزانه/ گالستون پدر شهید آرمان علیوردی با بیان خاطره ای از پاسداشت فرزندش از حرمین اهل سنت گفت: ویژگی ها و عملکرد آرمان فراتر از سن او بود.

عزت الله علی وردی پدر شهید آرمان علیوردی عصر امروز جمعه 20 آذرماه در همایش «تا پایان عمر برای ایران» و یادواره شهدای امنیت که در گرگان برگزار شد، گفت: پسرم فردی مخلص و دوست داشتنی بود. در طول زندگی، و هر قدر هم که باشد، در مورد ویژگی های خوب آن هنوز چیز زیادی برای گفتن وجود دارد.

وی با بیان اینکه فرزند شهیدم از کودکی در جهاد شرکت کرد، افزود: حضور در جهاد و کمک به مردم در حوادث مختلف مانند سیل، زلزله و… از فعالیت های وی بود. از 17 سالگی در جهاد شرکت کرد.

پدر شهید آرمان علیوردی در دفاع از اهل سنت به ذکر خاطره ای از شهید آرمان علیوردی پرداخت و توضیح داد: روزی فرزند شهیدم با دوستانش از آنجا عبور می کرد که یکی از اهالی محل به اهل سنت فحاشی کرد. آرمان بلافاصله وارد عمل شد. انجام شد و گفت تحت هیچ شرایطی حق نداری به اهل سنت توهین کنی، «حضرت آقا فرمودند توهین به مقدسات اهل سنت درست نیست» آنقدر با طرف مقابل صحبت کرد که در نهایت او را متقاعد کرد که دیگر به مقدسات اهل سنت توهین نکند.

علیوردی با بیان اینکه آرمان در کنار فعالیت های دیگر به فعالیت های علمی نیز می پرداخت، یادآور شد: شاگردان پسرم شیعه و سنی بودند، آرمان واقعاً ویژگی ها و کارکردهای زیادی داشت که هر چه گفتم به اندازه کافی نگفته بودم؛ اما در این میان، آرمان به عنوان یکی از شاگردانش از شیعه و سنی بود. ویژگی ها و اقدامات آرماند فراتر از سن او بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا