ماجرای پدری در برازجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت

خبر روزانه/ بوچر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشستان در فیلم منتشر شده در فضای مجازی درباره پدر اتباع خارجی غیرمجاز در برازجان که قصد کشتن فرزندش را داشت، توضیحاتی ارائه کرد.

روز گذشته یک تبعه خارجی غیرمجاز که فرزندش در بیمارستان گنجی برازجان به دنیا آمده بود، اصرار داشت که مادر و کودک در همان روزی که مادر به دنیا آورده است، ترخیص شوند. خوب نبود.

بر همین اساس رئیس شیفت شب بیمارستان گنجی ضمن بدرقه این تبعه افغانستانی یادآور شد: بر اساس دستورات وزارت بهداشت، مادر و کودک تا 24 ساعت پس از زایمان و در صورت عدم سلامت باید تحت نظر باشند. مشکلات باید ترخیص شوند و این مادر و فرزند است صبح روز بعد (پنجشنبه) پس از واکسیناسیون کودک و بررسی وضعیت مادر ترخیص می شوند.

ناظر شیفت شب همچنین به این مرد یادآور شد: به دلیل نداشتن مدارک شناسایی برای تکمیل مراحل اداری ترخیص همسر و فرزند و همچنین اخذ هزینه زایمان با مددکار اجتماعی تماس بگیرد. به دستور رئیس بیمارستان با تخفیف یا رایگان محاسبه می شود.

علیرغم توضیحات فوق، این شهروند افغانستانی به سراغ مددکار اجتماعی نرفت و با توضیحات کنترل کننده مبنی بر اینکه کودک به دلیل وضعیت نامساعد جسمانی کودک نیاز به درمان در بیمارستان داشت، موافقت نکرد و شروع به تهدید، سر و صدا و نزاع کرد.

با توضیحات فوق باید تاکید کرد که هزینه مالی زایمان دلیل عدم موافقت رئیس با ترخیص این کودک نبوده و مجموعه بیمارستان های استان بوشهر به ویژه بیمارستان شهید گنجی همواره حمایت های لازم را انجام می دهند. کمک به بیماران خارجی در چنین مواردی.

لازم به ذکر است در پایان کارکنان بیمارستان برای جلوگیری از حوادث احتمالی با ترخیص زودهنگام مادر و فرزند این شهروند افغانستانی موافقت کردند.

در عین حال فیلم منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشانی از تلاش و حمایت نیروهای پزشکی برای آرام کردن افغانی برای جلوگیری از تهدید و حادثه ندارد.
به لطف خدا این مادر و نوزاد پس از دریافت خدمات درمانی و درمانی لازم به سلامت از بیمارستان مرخص شدند.

به گزارش خبر روزانه، به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی و بهداشت دشستان، بر اساس مصوبه دولت، حتی در صورت بیمه نبودن مادر باردار، کلیه هزینه های خدمات بارداری و زایمان و همچنین ترخیص او و نوزادش از … بیمارستان رایگان هستند و یک مادر شیرده تا دو سال و یک کودک تا 5 سال به صورت رایگان بیمه می شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا