متقی: رئیسی و امیرعبداللهیان نماد اخلاق حکمرانی مبتنی بر همبستگی حاکم بر جامعه بودند

امیرعبداللهیان

استاد دانشگاه گفت: آقای امیرعبداللهیان و آقای رئیسی نماد اخلاق حکمرانی مبتنی بر همبستگی حاکم بر جامعه بودند.

به گزارش خبر روزانه، ابراهیم متقی در سخنانی در مراسم یادبود استاد شهید امیرعبداللهیان گفت: دانشکده حقوق هم برساخته کننده اندیشه مقاومت و هم شکل دهنده کارگزاران مقاومت است. به آقای امیرعبداللهیان در این قالب باید نگاه کرد که در یک دوران تاریخی دانشجوی ما در این دانشکده بود و وقتی فارغ التحصیل شد همراه با مجموعه‌های دانشگاهی در کنار اساتید خودش تدریس داشته است و دانشکده افتخار می‌کند توانسته اساتیدی را در کنار خود داشته باشد که آنها اندیشه راهبردی جمهوری اسلامی ایران را ارتقا دهند.

وی‌ در توصیف اخلاق حمکرانی گفت: جامعه ایرانی که امروز با فشارهای مختلف سیاسی و اقتصادی و محدودیت های زیادی مواجه است نیازمند آن است حکمرانانی داشته باشد که جامعه نسبت به آنها احساس تعلق داشته باشند. شاید بتوانیم اخلاق حکمرانی را در همبستگی جامعه و مردم و درک نیازها بدانیم. اگر بخواهیم در ارتباط با افرادی که آنها را می‌شناسم صحبت کنم از شهید موسوی تا آقای امیرعبداللهیان و آقای رئیسی و آل هاشم، این افراد نماد اخلاق حکمرانی مبتنی بر همبستگی حاکم بر جامعه بودند.

وی تاکید کرد که همبستگی اجتماعی بدون همبستگی ارگانیک حکومتی معنا ندارد.

رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اینجا خانه دانشجویی و استادی آقای امیرعبداللهیان بوده است و حوزه تخصصی آقای دکتر رئیسی در زمینه حقوق بوده است و این مجموعه دانشگاهی متعلق به ایران و حوزه آموزش عالی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا