متلاشی شدن ۱۸ باند عرضه مواد مخدر در قم

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه از کوما، محمد ملیحی با اشاره به تشکیل 1103 پرونده نظارتی برای معتادان متجاهر در استان در سال جاری جمع آوری شد، گفت: این افراد به منظور کاهش آسیب های احتمالی اعزام معتادان متجاهر به کمپ، جمع آوری کردند. با دادگاه انقلاب همکاری خواهد کرد. خانواده یک فرد در منزل مراحل ترک سیگار را انجام می دهند و باید هر هفته به مدت 6 هفته تحت آزمایش اعتیاد و مشاوره روانشناسی و درمانی قرار گیرند.

وی افزود: در این راستا روزانه به طور میانگین 31 نفر در تست اعتیاد حاضر می شوند.

ملکی در ادامه شکایت خانواده، مراجعه و دستگیری پلیس را از روش های جمع آوری معتادان متجاهر در شهرستان برشمرد و افزود: از میان بیماران معتاد بستری شده در دادگاه انقلاب کوما در سال جاری، 42 درصد در گروه سنی 30 سال قرار دارند. در سن 40 سالگی، 97 درصد مرد، 89 درصد ایرانی و 86 درصد دارای تحصیلات عالی بودند.

معاون دادستان کوما تعداد بیماران معتاد مراجعه شده به مرکز ترک اعتیاد را تا پایان آذرماه سال جاری 2418 نفر عنوان کرد و گفت: متاسفانه به دلیل عدم رسیدگی، فقر فرهنگی و عدم رسیدگی خانواده تعداد قابل توجهی از بیماران کمپ ها مجددا تخلیه شده و تحت تکفل هستند.بر اساس ارجاعات دادگاه انقلاب 52 درصد از بیماران بستری در سال جاری سابقه بستری مجدد دارند.

وی با تاکید بر کنترل فکری و اشرافیت دادستانی کوما و اداره مبارزه با مواد مخدر بر فعالیت گروه ها، فروش و عرضه مواد مخدر و تلاش برای پاکسازی شهر از خرده فروشان و معتادان متجاهر، به خانواده ها برای نظارت بر نوجوانان هشدار داد و گفت: خانواده ها می توانند در صورت وجود فرد تحت تکفل در منزل به دادگاه انقلاب مراجعه و معتاد خود را برای بهبودی و ترک اعتیاد تحت معاینه و نظارت مقام قضایی و مشاوران پزشکی معرفی کنند.

48

دکمه بازگشت به بالا