بین الملل

مجبوریم به پهپادهای آمریکا بر فراز دریای سیاه پاسخ دهیم

به گزارش خبر روزانه؛ نماینده دومای دولتی روسیه امروز شنبه در سخنانی به شدت اقدامات تحریک آمیز آمریکا بر فراز دریای سیاه را مورد انتقاد قرار داد.

میخائیل شرمت نماینده کریمه در دومای دولتی روسیه در این خصوص گفت: اقدامات تحریک آمیز پرواز پهپادهای آمریکا بر فراز دریای سیاه اقدامی تجاوزکارانه است.

به گزارش آنلاین به نقل از خبرگزاری ریانوستی، نماینده کریمه در دومای دولتی روسیه اضافه کرد: حضور پهپادهای شناسایی آمریکایی در دریای سیاه را یک تهدید واقعی می دانیم. مسکو مجبور خواهد شد به این اقدامات تحریک آمیز پاسخ دهد.

آندری بلوسف وزیر دفاع روسیه چندی پیش دستورات مهمی را به نیروهای مسلح این کشور برای مقابله با پروازهای تحریک آمیز پهپادهای آمریکایی بر فراز دریای سیاه داد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه اعلام کرده بود: آندری بلوسف وزیر دفاع روسیه دستوراتی به ستاد نیروهای مسلح روسیه داد تا تدابیر فوری و لازم را برای مقابله با پروازهای تحریک آمیز آمریکایی به عمل آورند. اخیراً پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز دریای سیاه به شکل زیادی افزایش یافته است. این پهپادها عملیات شناسایی انجام داده و به نیروهای اوکراینی برای هدف قرار دادن اهدافی در روسیه کمک می کنند. این نشان دهنده افزایش مشارکت آمریکا و ناتو در جنگ اوکراین در کنار رژیم کی یف است. این پروازها احتمال بروز درگیری با جنگنده های روسی و خطر رویارویی مستقیم ناتو و روسیه را افزایش می دهد و مسئولیت آن نیز برعهده ناتو است.

310310

دکمه بازگشت به بالا