محمد گل‌جامجو به خاک سپرده شد

محمد گلجمجو عکاس پیشکسوت که 29 بهمن ماه در سن 74 سالگی درگذشت، امروز یکشنبه 1 اسفند تشییع شد.

روشن ناروزی عکاس در گفت وگو با خبر روزانه، درباره جزئیات مراسم تشییع پیکر این هنرمند فقید گفت: حمید فورطوان، ساسان معادی، رضا رجال، ثریا اجلال همراه بودند و صحبت خاصی نداشتند.

وی ادامه داد: پس از آن با حضور مردم حاضر در مراسم تشییع به بهش زهرا و قطعه نام آوران رفتیم که اعضای انجمن مطبوعات ایران، انجمن انقلاب و دفاع مقدس و عکاسان ایران نیز در آن حضور داشتند. اتحادیه. ».

گل جامجو حدود 45 روز پیش به دلیل از دست دادن علائم بالینی و علائم اولیه حیات به بیمارستان مدرس منتقل شد و با هوشیاری پایین و از طریق دستگاه تنفسی زنده ماند.

محمد گل جامجو در سال 1326 در تهران به دنیا آمد و از سال 1340 تحصیل در رشته عکاسی را آغاز کرد. در سالهای بعد در سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران و در زمینه عکاسی فیلم از هنرمندانی چون ساموئل هاچکیان، ایرج گادری، ناصر تقوایی، داریوش مهرجویی و علی خاتمی عکاسی کرد.

محمد گل جامجو همچنین مولف دو کتاب خوزستان، تاریخ و ثروت و مشهد قدیم است. او در طول این سال ها علاوه بر عکاسی، آرشیو اسناد تصویری ایران را نیز جمع آوری کرده است.

در سال 1400 شبکه مستندی مستندی از فعالیت ها و زندگی این عکاس به نام «جام عکاسی» به کارگردانی ابوالفضل توکلی به نمایش درآمد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا