محورهای کرمانشاه لغزنده است – خبر روزانه

کرمانشاه

خبر روزانه/کرمانشاه رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به لغزندگی بیشتر محورهای استان، از رانندگان خواست از ترددغیرضروری اجتناب کرده و بیش از هر زمان رعایت سرعت مطمئنه را داشته باشند.

سرهنگ عبدالحسین زارع در گفت و گو با خبر روزانه، با اشاره به بارش باران در اکثر محورهای استان، گفت: تنها در شهرستان کنگاور بارندگی نداریم و به جز محورهای این شهرستان، در غالب محورهای استان بارندگی داشته و محورها لغزنده هستند.

وی افزود: خوشبختانه تا این لحظه تصادف مهم، ریزش کوه و آبگرفتگی خاص که موجب اخلال در تردد شود، گزارش نشده است.

 زارع با بیان اینکه ۶۲ تیم گشتی محسوس و نامحسوس محورهای استان را تحت رصد دارند، افزود: علاوه بر این تیم ها ۵۴ دوربین ثابت و ۵۱ دوربین سیار ثبت تخلف هم در محورها مستقرند. جدای از این انتظار داریم که خود رانندگان هم برای حفظ جان خود و دیگران رعایت قوانین را داشته باشند.

زارع یکی از مهمترین علل تصادف در شرایط لغزندگی جاده ها را سرعت غیرمجاز عنوان و تصریح کرد: عمده تصادفات در روزهای بارندگی از نوع واژگونی است که ناشی از سرعت غیرمجاز و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه است.

وی افزود: شرایط ترمز گرفتن در شرایط لغزندگی جاده ها با روزهای عادی سال متفاوت است و مسافتی که ترمز عمل کند طولانی‌تر است، بنابراین در سرعت بالا با گرفتن ناگهانی ترمز به راحتی خودرو واژگون شده و یا به موقع متوقف نمی شود و موجب برخورد با خودروی جلویی می شود.

زارع بر رعایت فاصله طولی در شرایط لغزندگی محورها هم تاکید کرد و افزود: از آنجا که در لغزندگی جاده ها مسافتی که ترمز عمل می کند طولانی تر است، بنابراین رعایت فاصله طولی در این شرایط اهمیت بسیاری دارد تا از برخورد با خودروهای جلویی جلوگیری شود.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه همچنین از رانندگان خواست در این شرایط آب و هوایی از تردد غیرضروری اجتناب کرده و پیش از حرکت وضعیت راه ها را از سامانه ۱۴۱ جویا شوند.

زارع از رانندگان خواست حتما قبل از حرکت از سلامت فنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا