مدیرروستا: کیفیت لیگ خوب نیست/ انتخاب استیلی نشانه فدراسیون فوتبالی است

این کارشناس فوتبال می گوید با وجود رقابت شدید استقلال و پرسپولیس در بالای جدول، کیفیت فوتبال باشگاهی ایران نسبت به گذشته کاهش یافته است.

علی عسگر مدیر روستا در گفت وگو با خبر روزانه، حمید استیلی در دیدار با سفیر کره جنوبی از وی تشکر کرد و گفت: اتفاق خاصی نبود. این یک موضوع اداری مربوط به تیم ملی ایران بود که باید انجام می شد و با ارتباطاتی که داشتیم این کار را انجام دادیم.

وی درباره روی کار آمدن حمید استیل به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: یکی از ویژگی های فدراسیون فوتبال و کاربلد این است که آقای هارشیدی به سرعت جایگزین آقای استیل شد. سبک ها تقریباً بخشی از توصیه های فوتبالی ما هستند که در بازی قرن نیز گل قرن را به ثمر رساندند و تمام تجربه لازم را داشتند. او سال‌ها با فدراسیون فوتبال کار کرده و فکر نمی‌کنم بهتر از او در آن موقعیت قرار داشته باشیم. تبریک به آقای ماجدی و هیئت مدیره. استایل ها می توانند هر کاری برای کمک به تیم ملی انجام دهند. این تصمیم یکی از نشانه های تغییر در فدراسیون فوتبال است.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه همزمان تعداد زیادی از ستارگان سابق به عنوان مربی و مدیر در تیم ملی حضور دارند، تصریح کرد: وزن آقایان استیلی، باقری و هاشمیان کمک زیادی به تیم ملی ایران خواهد کرد. فکر می کنم تیم مجموعه خوبی دارد.

این کارشناس فوتبال به دیدارهای لیگ برتر و رقابت استقلال و پرسپولیس در بالای جدول اشاره و خاطرنشان کرد: فکر می کردم رقابت بین سه یا چهار تیم است. البته گلگهار تیم خوبی بود و این اتفاق هم افتاد و امتیاز از آن تیم کسر شد. از طرفی فکر می کردم سپاهان بهتر بازی کند اما الان قهرمانی بین استقلال و پرسپولیس است. هر دو تیم منتظر فرصتی هستند تا برای قهرمانی یکدیگر را بسوزانند.

دهیار روستا در خصوص کیفیت مسابقات باشگاهی با بیان اینکه شرایط چندان خوب و مطلوب نیست، گفت: کیفیت فوتبال ما چندان خوب نیست. ما پیشرفتی در فوتبال خود ندیده ایم. کیفیت فنی زیادی نمی بینیم. فکر می کنم این به نگرش مربیان و مدیران مربوط می شود. البته حق هم دارند. اگر تیم گل نخورد، مربی و مدیر به سرعت تعویض می شوند. امیدوارم با تغییراتی که در فدراسیون فوتبال به وجود آمده، تغییراتی در این زمینه ایجاد شود و در سال های آینده شاهد کیفیت بالای فوتبال خود باشیم.

وی درباره عملکرد فنی لژیونرهای خارج از ایران نیز گفت: لژیونرهای ما بهترین گلزنان تیم های خود هستند و در اروپا نامی برای خود دست و پا کرده اند. بنابراین کیفیت بازیکنان ما مشکلی ندارد اما شرایط به جایی رسیده که کیفیت فدای کمیت شده است.

این کارشناس فوتبال با یادآوری اینکه فصل گذشته هیچ فوتبالیستی نتوانست خود را به عنوان یک فوتبالیست آینده دار معرفی کند، یادآور شد: بازیکنی نمی بینم. بازیکنانی را می بینم که هشت میلیارد قرارداد دارند. این پول واقعا از سطح فنی هشتاد درصد بازیکنان ما بالاتر است. وقتی به بحث فنی و تاکتیک بازیکنان نگاه می کنیم، می بینیم که قابل مقایسه با بازیکنان گذشته و قبلی نیستند. فکر می کنم مشکلات مالی و مالی فوتبال ما را خراب کرده است. این نشان می دهد که ما اصولاً پیشرفت نکرده ایم. در واقع بازیکن خیالش راحت است که پولش را در هر ظرفیتی به دست می آورد. دعوا و فساد فوتبال را به جاهای بدی رسانده است.

مدیر این روستا در پاسخ به اینکه به دلیل ارزش پول ملی بازیکنان باکیفیت خارجی به ایران نمی آیند و در عمل کمکی به فوتبال کشور نمی کنند، گفت: چقدر بازیکن باکیفیت به ایران آمد. ایران؟ این فساد در فوتبال است. اگر بتوانیم جلوی این مشکلات را بگیریم، فوتبال ما پیشرفت خواهد کرد. بازیکنان ما خیلی بهتر از برخی خارجی ها هستند و می توانیم روی کیفیت و استعداد درونی کار کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا