مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی «محمد خراسانی زاده» را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران منصوب کرد.

به گزارش خبر روزانه به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمد خرسانی زاده آمده است:

با تشکر از شایستگی، تجربیات ارزنده و روحیه انقلابی و دینی جناب عالی، به موجب این حکم به سمت مدیرکل فرهنگ اسلامی و رهبری استانداری تهران منصوب می شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و استفاده مناسب از ظرفیت های فرهنگی در این استان و همچنین با توجه و توجه کامل به اهداف و شرح وظایف وزارتخانه و اداره کل، توجه ویژه ای مبذول فرمایید. اقدامات زیر:

1- تدوین مقاله تحول و نقشه راه فرهنگی، هنری و رسانه ای استان با مشورت نخبگان فکری و فرهنگی، بهره گیری از فرصت های مختلف محلی و ملی برای اجرای منویات و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرهنگ، هنر و رسانه در استان.

2. همکاری مستمر فرهنگی و ایجاد تعامل مناسب با استاندار محترم، رئیس شورای فرهنگ عامیانه و سایر ارگانهای کشوری و نهادهای انقلابی استان و تلاش در جهت تعامل موثر با ایشان.

3- تقویت و حمایت از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حلقه‌های میانی، انجمن‌ها و نهادها و تشکل‌های مردمی و انقلابی فعال در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه.

4- تقویت فعالیتهای فرهنگی مؤثر و پرورش استعدادها و تقویت عناصر فرهنگی، هنری و رسانه ای در مناطق و شهرستانهای کمتر برخوردار استان.

5- تقویت جایگاه کنترلی و مسئولیت‌های مدیریتی استان در صدور مجوزهای مختلف با رویکرد ترویج فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و تمرکز بر مقتضیات فرهنگی استان و جایگاه تهران به عنوان پایتخت و بستر فرهنگ ملی.

6. توجه و برنامه ریزی برای توسعه کارکنان، استعدادیابی و تربیت عناصر انقلابی و مکتبی فرهنگ و هنر استان با استفاده از فرصت های متنوع آموزشی و تربیتی.

7- ایجاد هماهنگی و هم افزایی موثر بین واحدهای استانی شرکت های تابعه و نهادهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان.

8- ایجاد ارتباط خوب و نزدیک با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان و تکریم آنان.

9- تقویت جایگاه اداره کل استان به عنوان دبیرخانه شورای عمومی فرهنگی استان و پویایی دبیرخانه و تقویت هویت واقعی و اثربخشی این شورا.

10- تحقق اولویت های محتوایی در برنامه های مختلف از جمله: تقویت روحیه عزت ملی و خودباوری، رشد فضایل اخلاقی، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، تحکیم نهاد خانواده و افزایش جمعیت، ایجاد امید و امید و فردی و نشاط اجتماعی و ادای احترام در برابر شعائر اسلامی

11- همکاری کامل با معاونت‌های تخصصی و بخش‌های پرسنلی وزارت و انجام و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی آنها.

از خداوند متعال می خواهم که با یاری و حمایت امام بقیة الاعظم عجل عجل الله تعالی فرجه و رهبری حکیمانه حضرت امام خامنه ای (زیده عزه) با یاری همکاران ایشان در اداره کل و فرصتی که خدمت به افرادی که فرهنگ این کشور را دوست دارند.”

محمد خراسانی زاده متولد 1364 و دارای مدرک دکتری هنر اسلامی از دانشکده هنر دانشگاه شاهد است.

از میان کادر پژوهشی و مدیریتی خراسانی زاده، وی ممکن است معاون آموزشی و امور استان های سازمان فضای مجازی سراج، دبیر و سخنگوی چهار نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، تدریس دروس هنری و راهنمایی پایان نامه در شهید، شهید، الشهید باشد. ، دانشگاه سوره و پارس. مدیریت هنر و رسانه در قالب سایت های اینترنتی، برنامه های رسانه ای، شبکه های اجتماعی، سواد رسانه ای و فضای مجازی، مدیریت نشریات تخصصی در حوزه هنر و فضای مجازی، فعالیت در حوزه های مختلف هنری در شعر و ادبیات، طراحی گرافیک، طراحی صنعتی، نمایش صحنه‌ها، نمایشنامه‌ها و غیره، نگارش 11 عنوان پژوهشی در حوزه هنری و رسانه و داوری مقاله و پایان‌نامه و جشنواره‌های هنری، ده‌ها عنوان در جشنواره‌ها و مسابقات هنری و رسانه‌های دیجیتال و عضویت در شوراهای مختلف سیاسی و گردهمایی های جمعی در حوزه فرهنگ و هنر.

احد جاودانی پیش از این در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این سمت را برعهده داشت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا